Меркель продовжує наполягати на необхідності саміту ЄС - Росія

Канцлер Німеччини Ангела Меркель AP

Канцлер продовжує наполягати, що переговори ЄС з Росією були б корисними з низки питань

Ангела Меркель продовжує наполягати, що переговори Європейського Союзу з Росією були б корисними з низки питань. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Канцлер Німеччини вважає, що переговори допомогли б прямо сказати президенту Росії Владіміру Путіну, що кібератаки не є підставою для продуктивних відносин.

"Тут я вважаю, що краще не лише поговорити між собою, але і протистояти президенту Росії і сказати, що на такій основі не може бути плідної співпраці", - сказала Меркель.

У п'ятницю лідери Європейського Союзу відхилили франко-німецьку пропозицію провести саміт з Росією після того, як Польща та країни Балтії заявили, що вона надішле неправильне повідомлення в час погіршення зв'язків між Сходом та Заходом.

"Відносини між Росією та Європейським Союзом на даний момент насправді не є хорошими, але навіть під час "холодної війни" люди спілкувались між собою, тому я думаю, що мовчання не сприяє вирішенню проблем", - сказала Меркель.

Водночас вона додала, що лідери ЄС визначили проблеми, які вони хочуть вирішити з Росією, і доручили чиновникам розглянути формати та умови, за яких переговори з Москвою можуть тривати.

"Це означає, що ми зробили крок вперед, але ми ще не досягли своєї мети", - сказала вона.

Нагадаємо, що раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність провести діалог із президентом Росії Володимиром Путіним.

У Кремлі відреагували на цю пропозицію. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що "Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою".