Медведчук: Обвинувачення не надало жодних нових фактів

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Під час вчорашнього засідання Печерського районного суду міста Києва обвинувачення не надало жодних нових фактів у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Про це сам політик заявив сьогодні, 9 липня, під час брифінгу перед продовженням судового засідання щодо обрання йому запобіжного заходу. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

Зокрема, відповідаючи на запитання про те, чи було щось нове під час слухання з боку обвинувачення, політик відповів негативно.

"Перелічено ті самі обставини, які містили матеріали підозри. Вони повністю відтворені сьогодні у матеріалах, відповідно до яких прокуратура просить продовжити термін домашнього арешту, як ви вже вчора чули, до двох місяців. Не на два місяці, як вони це мали на увазі, судячи з усього, а до двох місяців", - зазначив Медведчук.

Нагадаємо, напередодні Печерський районний суд міста Києва відклав ухвалення рішення про продовження запобіжного заходу голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку до ранку 9 липня. Початок засідання заплановано на 08:30. 

Вчорашнє ж засідання тривало близько 13 години - з 8:30 до 22:15. На початку судового засідання захисники політика оголосили клопотання про відвід прокурора і слідчого судді Сергія Вовка, але суд його відхилив.

В "Опозиційній платформі – За життя" дії судді назвали політично вмотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Умови в залі суду були близькими до тортур – температура +31 і високий вміст вуглекислого газу.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи та продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа – За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угрупування до залякування партії. Так, зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали - "112 Україна", Newsone і ZІК. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня,  названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.