Медведчук: Якщо зараз не вирішити питання нестачі вугілля в Україні, то його не буде і взимку

ОПЗЖ

Якщо зараз не вирішити питання з нестачею вугілля в Україні, то його не буде і взимку. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Якщо нічого не робити, опустити руки, тоді вугілля, газу, електроенергії за необхідною ціною не буде не тільки сьогодні-завтра, але і в грудні-січні. Тому треба сьогодні на професійному рівні змінювати ситуацію в інтересах України. Треба домовлятися за вугілля, за електроенергію, вирішувати проблеми з газом. Якщо не вирішувати сьогодні, це означає, що вони не будуть вирішені ані завтра, ані післязавтра.

Коли ми говоримо про вугілля, теж розуміємо, що влада Зеленського або Порошенка не розуміла, якщо взяти імпорт, що становить основу поставок вугілля в Україну. Якщо взяти імпорт вугілля на сьогодні, то в цьому імпорті 64% - російське вугілля, тільки 20% американське і 10% - вугілля з Казахстану. Іншого вугілля немає. Вчора, позавчора, три місяці тому, рік тому влада не усвідомлювала, що є основне джерело постачання вугілля з Росії. І треба робити так, щоб ці поставки були стабільними. Якщо влада цього не розуміє, то ми зіткнемося з тим – ми, населення України, – коли буде нестача енергетичних ресурсів. Тим більше в осінній-зимовий період. Що є в квадраті страшніше за своїми наслідками для наших громадян, для наших людей", - зазначив Медведчук.

Нагадаємо, станом на 18 жовтня запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ становили 752,9 тис. тонн - це менше показника 11 жовтня на 5,9%. Таким чином, фактичні запаси палива були менше планових в 3,8 рази.

Раніше повідомлялося, що кожен другий енергоблок Державної компанії "Центренерго" не працює через відсутність вугілля і природного газу. Ще частина знаходяться на поточних і аварійних ремонтах. У минулий вівторок, 19 жовтня, працювали тільки 3 з 23 енергоблоків державних ТЕС.

23 жовтня в Донецькій області через відсутність вугілля припинила роботу Слов'янська теплоелектростанція. Водночас Трипільська, Зміївська, Криворізька, Запорізька, Бурштинська, Вуглегірська та Курахівська ТЕС мають запасів менше, ніж на десять днів.