Медведчук: Якщо люди не готові терпіти багаторазове зростання тарифів ЖКГ, то вони мають право вимагати проведення виборів для зміни влади

zagittya.com.ua

Якщо українці не готові терпіти багаторазове зростання тарифів ЖКГ, то вони мають право вимагати проведення виборів, як парламентських, так і президентських, для зміни влади. Про це заявив глава "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук в інтерв'ю "Першому Незалежному".

"Якщо люди далі будуть терпіти зростання житлово-комунальних тарифів, які в середньому за останні роки зросли на 875%, на 1300% зросла вартість газу порівняно з 2014 роком, для населення, на 1200% - тепло, на 700% - холодна і гаряча вода, на 500% - електроенергія.

Якщо все це влаштовує при тому, що середня заробітна плата зросла на 15%, мінімальна пенсія і прожитковий мінімум упав на 50%, ціни на продукти харчування і товари споживання зросли на 270-300%, значить так буде продовжуватися, а комунальні витрати зросли на 450%, в порівнянні з 2013 роком, заборгованість по комунальних витратах.

Якщо люди готові це терпіти заради чогось або заради когось, значить так і буде далі. А якщо ні - то тоді можуть бути процеси, які повинні вплинути на владу, або змінити політику, або провести в країні вибори, як парламентські, так і президентські, для зміни влади, яка б у разі приходу нової влади могла змінити цю ситуацію", - сказав Віктор Медведчук.

Раніше Медведчук заявив, що влада повинна подбати про людей і допомогти в питаннях медицини, освіти, соціальних виплат. Тільки тоді Україна зможе стати успішною країною. 

"Мова йде і про Конституцію, мова йде і про законодавство, коли права і свободи людей зведені до нуля їх реалізації. Коли йдуть політичні репресії, коли йдуть політично мотивовані дії, спрямовані на узурпацію влади в країні, коли введена позасудова розправа з громадянами, незалежними ЗМІ, закриваються канали, йде боротьба з інакомисленням. Якщо ми не захистимо, якщо ми не відновимо ці права, якщо ми не відновимо економіку побудовою різновекторної економіки з урахуванням моста між Європою і Росією, відновлення економіки та економічних відносин з Росією, з іншими країнами, в першу чергу з країнами Тихоокеанського, Азіатського регіону, де наша продукція є найбільш конкурентоспроможною, де ця конкурентоспроможність допоможе відновити нашу економіку, бо це основа всього. Якщо ми не зробимо справедливою соціальну сферу, якщо ми не допоможемо нашим людям у питаннях медицини, освіти, соціальних виплат, то країна Україна як країна щаслива для своїх людей, як країна успішна, існувати не може", - сказав він.

Медведчук вважає, що "це головне і стратегічне, що треба зробити в майбутньому, аналізуючи те, що сталося, аналізуючи те, що має місце сьогодні".

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто управляє країною.

"Досконала, демократична, вільна і щаслива Україна існує тільки в головах окремих громадян. На ділі все не так. Українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто країною управляє", - зазначив політик. 

Також Медведчук заявив, що тільки українці можуть побудувати успішну Україну, нам її не побудує ні США, ні Європа, ні Росія.