Медведчук: Влада злочинно закрила низку опозиційних ЗМІ - це боротьба з інакомисленням

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Українська влада злочинно закрила низку опозиційних ЗМІ, тим самим продемонструвавши боротьбу з інакомисленням, в Європі ж про це мовчать. Про це в інтерв'ю "Першому Незалежному" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.  

"Зверніть увагу на реакцію і незалежних журналістів, реакцію управління з прав людини ООН, яке висловилося і тоді, коли закрили канали, три, а потім четвертий взагалі вилучили. Навіть не закрили, не заблокували - просто вилучили з ефіру через годину після мовлення за законною ліцензією на підставі листа заступника голови СБУ", - зазначив політик.

Медведчук підкреслив, що нова хвиля боротьби з інакомисленням в Україні триває, а багато європейських держав про це мовчать.

"При тому, що багато голів держав в Європі про це мовчать, а свобода слова - це одна з основоположних свобод, які гарантуються в усьому світі, які в центрі уваги всього світу. Чому ж зараз, навіть на ті звернення міжнародних організацій, які стають на захист, не можуть вплинути на Зеленського і його владу для того, щоб він зупинився в цих репресивних діях, які спрямовані на узурпацію влади і встановлення в країні диктаторського режиму", - додав Віктор Медведчук.

Він висловив думку, що відбувається це через те, що боротьба є недостатньою.

"Відбувається тому, що, мабуть, ця боротьба є недостатньою, і не всі ще втомилися від влади України для того, щоб заявити принципову, категоричну, справедливу оцінку цих дій. Але це не означає, що ми повинні всі - я маю на увазі і політики, які стоять на позиціях свободи слова, і ЗМІ, їхні власники, їхні журналісти  - припинити цю боротьбу", - резюмував опозиційний політик.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данілов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України". Під загрозою закриття також перебуває канал "Наш".