Медведчук: Влада залучила націонал-радикальні угрупування до нападів на опозиційних політиків

Народний депутат Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Влада залучила націонал-радикальні угруповання до нападів на опозиційних політиків. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" народний депутат Віктор Медведчук під час засідання Печерського районного суду Києва, який розглядає його справу.

"У 2020 році був опублікований аудіофайл, на якому була зафіксована розмова двох осіб. Одна – голос якої схожий на голову Служби безпеки України, Баканова, друга людина, голос якої схожий на колишнього керівника ДБР пана Трубу, де обговорювали питання, в тому числі консультації з президентом, паном Зеленським, - про це прямо говорить пан Баканов, або людина, голос якої схожий на пана Баканова, що розмовляла з Володимиром Олександровичем щодо кримінальних справ щодо Медведчука. Обговорювали, він багато говорить, дає інтерв'ю, заявляє журналістам. Це все треба досліджувати, щодо цього треба проводити лінгвістичні експертизи.. Але головне - треба знайти хоча б один епізод звинувачення, який би міг... пройти у судах", - сказав Медведчук.

Він зазначив, що це може бути впливом на правоохоронну систему для притягнення до відповідальності опозиційних політиків.

"Більше того, я хочу вам сказати, Ваша честь, шановний суд, що відповідний план передбачав не тільки дію безпосередньо представників органів Служби безпеки України, він ще передбачав залучення націонал-радикальних угруповань. Перелічені були такі організації, як "Національний корпус", "Азов", "С14" та інші, які мали в організованому порядку протидіяти "Опозиційній платформі – За життя", її організаціям як на центральному, так і регіональному рівнях з протидії їх діяльності. І реалізація цього плану не змусила довго чекати", - сказав він.

Віктор Медведчук нагадав, що у період 2019-2020 років було вчинено понад 80 нападів на регіональні організації, осередки, на центральний штаб "Опозиційної платформи - За життя", які супроводжувалися заподіянням тілесних ушкоджень, підпалами, використанням фаєрів, порушенням інших норм життя і норм, які пов'язані з життям і здоров'ям людей.

"Усі ці факти зафіксовано, і за кожним із них подано відповідні заяви до правоохоронних органів. На жаль, хочу зазначити, що за фактом жодної з цих протиправних дій з боку націонал-радикальних угруповань не проведено розслідування, і нікого досі не притягнули до відповідальності, за винятком Харкова, де зараз розглядають кримінальну справу щодо нападу на автобус наших активістів, де були злочинні дії тяжкого характеру щодо наших прихильників і членів партії", - зазначив він.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва відмовив адвокатам голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука у відводі судді Вовка і прокурора Іжука. 

Раніше повідомляли, що адвокат Медведчука заявив відвід судді через "обґрунтовані сумніви в його неупередженості і справедливості, порушення суддею прав підозрюваного Медведчука". Крім того, адвокати подали прохання про відвід прокурора Іжука, тому що він "використовував у своїй промові нацистські гасла, а крім того, з огляду на рішення ЄСПЛ Іжук підлягає люстрації, а значить, не може працювати в прокуратурі та брати участь у справі Медведчука".

Також повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження терміну утримання під вартою направляється не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про утримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.