Медведчук: Влада перейшла усі "червоні лінії", коли заблокувала звільнення мною чотирьох жінок із в'язниць ОРДЛО

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Влада перейшла всі "червоні лінії", коли заблокувала звільнення чотирьох жінок з ОРДЛО. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук перед Печерським райсудом Києва в четвер, 8 липня. 

"Я багато років робив все для того, щоб звільняти наших громадян, як з одного, так і з іншого боку. І таких людей, які були звільнені, - понад тисяча. На жаль, сьогодні влада демонструє те, що вона не здатна цього зробити, і вже понад рік немає ніяких обмінів, ніяких звільнень", - заявив Медведчук.

"І ви, напевно, пам'ятаєте, що однією з останніх точок, після якої влада перейшла всі "червоні лінії", було те, що представники Донецька і Луганська у другій половині січня запропонували мені забрати, приїхати до Донецька і забрати  чотирьох жінок, двоє з яких були засуджені до позбавлення волі на 12 і 14 років, а двоє - перебували під слідством, перебували в місцях позбавлення волі. Тобто, це була гуманітарна одностороння акція, яка нічим не закінчилася, тому що після мого звернення до Служби безпеки України для отримання дозволу на проїзд і для того, щоб забрати наших громадян і повернути їх додому в сім'ї, до рідних, - це все закінчилося нічим. Після цього влада розпочала наступ на опозиційні канали, після цього влада незаконно застосувала санкції, після цього влада незаконно розпочала кримінальне переслідування мене і мого колеги Тараса Козака", - додав опозиційний політик.

Нагадаємо, 16 січня представники ОРДЛО у спільній заяві повідомили про намір в односторонньому порядку звільнити чотирьох жінок (Наталію Стеценко, Світлану Довгаль, Наталію Савченко та Катерину Котенко), які утримуються у в'язницях. При цьому зазначено, що посередником у цьому процесі має виступити український опозиційний політик Віктор Медведчук.

Медведчук звернувся з листом до голови СБУ Івана Баканова з проханням посприяти в передачі з ОРДЛО чотирьох українок через КПВВ "Майорськ". Однак голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук виступив проти.

При цьому від початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього завдяки зусиллям політика звільнено понад півтори тисячі українців.