Медведчук: Влада нацькувала націонал-радикалів на "Опозиційну платформу - За життя", зафіксовано понад 80 нападів

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Українська влада нацькувала націонал-радикалів на членів партії "Опозиційна платформа - За життя". Всього  зафіксовано понад 80 нападів. Про це під час судового засідання заявив народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

За його словами, представники нинішньої влади на чолі з президентом Володимиром Зеленським придумали план, як впливати на правоохоронну систему для притягнення до відповідальності опозиційних політиків.

"Більше того, я хочу вам сказати, Ваша честь, шановний суд, що відповідний план передбачав не тільки дії безпосередньо представників органів Служби безпеки України, він ще передбачав залучення націонал-радикальних угрупувань. Перелічені були такі організації, як "Національний корпус", "Азов", "С14" та інші, які мали в організованому порядку протидіяти "Опозиційній платформі – За життя", її організаціям як на центральному, так і регіональному рівнях з протидії їх діяльності. І реалізація цього плану не змусила довго чекати", - сказав Медведчук.

Віктор Медведчук нагадав, що у період 2019-2020 років вчинено понад 80 нападів на регіональні організації, осередки, на центральний штаб "Опозиційної платформи - За життя", які супроводжувалися нанесенням тілесних ушкоджень, підпалами, використанням фаєрів, порушеннями інших норм, які пов'язані з життям і здоров'ям людей.

"Усі ці факти зафіксовано, і за кожним із них подано відповідні заяви до правоохоронних органів. На жаль, хочу зазначити, що за жодним фактом протиправних дій з боку націонал-радикальних угруповань не проведено розслідування, і нікого досі не притягнули до відповідальності, за винятком Харкова, де зараз розглядають кримінальну справу щодо нападу на автобус наших активістів, де були злочинні дії тяжкого характеру відносно наших прихильників і членів партії", - зазначив він.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва відмовив адвокатам голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука у відводі судді Вовка і прокурора Іжука.

Раніше повідомляли, що адвокат Медведчука заявив відвід судді через "обґрунтовані сумніви в його неупередженості і справедливості, порушення суддею прав підозрюваного Медведчука". Крім того, адвокати подали клопотання про відвід прокурора Іжука, тому що він "використовував у своїй промові нацистські гасла, а, крім того, з огляду на рішення ЄСПЛ Іжук підлягає люстрації, а значить, не може працювати у прокуратурі та брати участь у справі Медведчука".

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Також повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження терміну утримання під вартою направляється не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про утримання під вартою". Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.