Медведчук: Відмова влади від виробництва вакцини "Супутник V" означає, що вона повинна нести відповідальність за ці злочинні дії по відношенню до здоров'я і життя українських громадян

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Якби влада прийняла рішення про виробництво на території України вакцини "Супутник V", то масова вакцинація українців вакциною вітчизняного виробництва почалася б у травні-червні 2021 року. Про це в інтерв'ю заявив голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук.

Він нагадав, що восьмого грудня було прийнято рішення про те, що в Україні може бути організовано виробництво вакцини "Супутник V", передані технології, сировина у вигляді клітинної лінії.

"Виробництво могло початися в травні - на початку червня 2021 року. Саме з цього часу могла бути розпочата масова вакцинація громадян України. Що означає масова вакцинація? Це означає, що люди почали б виходити з тих обмежень, які введені були карантинами, різними обмеженнями, локдаунами і багатьма іншими заходами, які застосовувалися урядом, президентом Зеленським, необдуманно, в умовах хаосу, нерозуміння того, що роблять і які наслідки будуть. Ми могли себе убезпечити, починаючи з травня місяця 21 року, для того щоб відновлювати економіку, забезпечувати реальним змістом соціальну сферу", - зазначив політик.

Віктор Медведчук підкреслив, що, маючи основу для масової вакцинації, Україні можна було йти шляхом придбання і інших вакцин.

"Вже не виробництва, а придбання, для того щоб якомога швидше закінчити цю масову вакцинацію і забезпечити країну нормальним рівнем життєвого забезпечення і життєдіяльності. Те, що влада цього не зробила, означає, що вона повинна нестиме відповідальність за ці злочинні дії по відношенню до здоров'я і життя українських громадян", - резюмував політик.

[media type="video" position="1"]

Нагадаємо, 6 жовтня Віктор Медведчук зустрівся з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і поставив питання про можливість поставок вакцини "Супутник V", розробленої Національним дослідницьким центром епідеміології і мікробіології ім. Н. Ф. Гамалеї, на територію України для захисту життя і здоров'я українських громадян. На початку листопада Віктор Медведчук провів ще одну зустріч з президентом Російської Федерації В. Путіним, де озвучив прохання про виробництво вакцини "Супутник V" (підтверджена ефективність якої становить 95%) на території України.

За підсумками зустрічі з директором НДЦЕМ ім. М. Ф. Гамалії Олександром Гінцбургом і генеральним директором Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим Віктор Медведчук заявив, що виробництво російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" на території України можливо на базі харківського підприємства "БіоЛік".

Однак тільки від української влади залежить, наскільки швидко буде запущено виробництво вакцини в нашій країні.

"Природно, тут питання полягає тільки за владою України, коли буде подано на реєстрацію відповідну заяву, ну і бажання влади України забезпечити сьогодні українських громадян", – зазначив Медведчук.

У свою чергу, підприємство "Біолік" заявило про готовність до виробництва вакцини від коронавірусу. На сьогоднішній день в Україні є можливість виробляти 700 тисяч доз вакцини від коронавірусу на місяць.