Медведчук: Усі звинувачення проти мене є необґрунтованими, політично мотивованими й результатом фабрикації кримінальних справ, що є порушенням чинного кримінального законодавства

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Усі звинувачення проти голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука є необґрунтованими, політично мотивованими і результатом фабрикації кримінальних справ, що є порушенням чинного кримінального законодавства. Про це лідер опозиції заявив в інтерв'ю "Першому Незалежному"

Медведчук підкреслив, що у правоохоронних органів, у прокуратури не було жодних підстав пред'являти матеріали підозри, у них немає ніяких доказів і тому, за його словами, зазначене кримінальне переслідування є незаконними політичними репресіями на адресу опозиції. Опозиційний політик додав, що попри все продовжуватиме боротьбу за справедливість. 

"Буду продовжувати боротьбу, буду продовжувати боротьбу, спрямовану на те, щоб спростувати всі ці незаконні, сфабриковані, кримінальні звинувачення. І ви абсолютно правильно сказали, що до свят кожен повинен продемонструвати свої досягнення, але це радянська ментальність, вона непогана, непогана я відразу скажу. Демонструвати досягнення до свята - це хороша традиція і хороший звичай, якщо це дійсно досягнення і якщо вони реальні, а не приурочені до якоїсь дати, тому що найчастіше, в тому числі і в радянську епоху, мали місця саме такі випадки. Але ось тут у кращому світлі радянських послідовників, яких можна оцінити не з позитивного, а з украй негативного боку, були дії прокуратури. Видно, прокуратура хотіла прогнутися і підтвердити про те, що вони на своєму місці, вони ведуть активну боротьбу, і вони завершили кримінальне розслідування і надали, як заявила генеральний прокурор, матеріали для ознайомлення, але у нас це генеральний прокурор заявила про те, що такі матеріали надані для підозрюваного і його захисту, а у слідчого інша точка зору - він письмово повідомив про те, що ознайомлення з матеріалом справи може початися тільки 30 серпня. Порушення цього закону - звичайно ж порушення, але ж хіба це єдине порушення?" - поставив риторичне запитання політик.

Він нагадав, що на сьогоднішній день проведення експертиз, окремих слідчих дій - все це у своїй сукупності є грубим порушення кримінального процесуального кодексу, чинного законодавства, що демонструє кричущі порушення конституційного права лідера опозиції на захист.

"Це кричуще порушення гарантованого мені національним законодавством, європейським міжнародним законодавством права на справедливий суд. Я наведу лише один приклад, не характеризуючи всю так звану, так звану базу, яку вони чомусь називають доказовою, - це те, що були задоволені десятки клопотань звинуваченнями слідства, прокуратурами слідства. Більш того, вони повинні були бути реалізовані, але вони не реалізовані. Незважаючи на те, що терміни слідства були принципово з боку прокуратури продовжені до середини листопада, і були узгоджені, і задоволені клопотання захисту проведення додаткових десятка, я підтверджую, слідчих дій, - все згорнули, поставили крапку, і оголосили про завершення досудового розслідування, і готові надати матеріали для ознайомлень. Звичайно ж, як я вже сказав, з матеріалами поки ніхто не знайомився, коли ознайомимося, я скажу більше, але я і сьогодні знаю і впевнений, що всі ці звинувачення є безпідставними, політично мотивованими і результатом кримінального переслідування, фабрикування кримінальної справи відносно мене, мого колеги народного депутата Козака, що є в тому числі порушенням чинного кримінального законодавства стосовно оцінки дій тих посадових осіб, які пішли на цю фабрикацію кримінального переслідування", - резюмував політик. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.