Медведчук у своїй статті зміг відповісти на питання: "Хто винен?" і "Що робити?" – для України, – експерти

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Стаття російського президента Володимира Путіна "Про історичну єдність росіян і українців" є маяком нового світового порядку, але мало хто з українських політиків здатний це зрозуміти. Такого висновку дійшли українські експерти.

"ВВП" - ньюсмейкер світового рівня", – написав журналіст і блогер Михайло Міщишин.

Міщишин висловив думку, що стаття Володимира Путіна – це маяк нової світової політичної реальності.

"Зрозуміло, Путін аж ніяк не пропагандист. Стаття на зразок Мюнхенської промови або виступу в Давосі – маяк, на який орієнтується Росія. Оскільки на позасистемному (якщо говорити про Захід) Путіні сильні світу цього будують якусь свою нову систему - світ останнім часом все більше дослухається до Росії не тільки як до голосу Москви. Але і як до драйверу розвитку людства, який, схоже, схвалений за лаштунками", - вважає блогер.

Міщишин вважає, що ситуація у світі змінюється у вигідну для Москви сторону.

"Європа, яка звикла до домінування Заходу і проамериканського розкладу сил, істерить і скиглить, американці скавучать і гнівно крізь зуби щось грізне шепочуть. Але факт залишається фактом. Їх час невідворотно відходить. Крим американці продули. Сирію продули. Афган продули. І це - тільки те, що ми бачимо. Ситуація у світі, явно, змінюється у вигідну для Москви сторону", - зробив висновок журналіст і блогер Михайло Міщишин.

Медіаексперт Тетяна Чугаєнко погодилася з висновками Міщишина, додавши, що, крім Віктора Медведчука, ніхто з українських топ-політиків не подужав прочитати статтю Путіна.

"Історія вчить тому, що насильно нав'язувати мононаціональну державу – це шлях до розпаду. А тепер ми і на практиці це бачимо. Це чудово, що ми знаходимо відповідь на питання: "Хто винен?". Тільки важливіше відповісти на питання: "Що робити?". Більшість українських політиків, у тому числі Зеленський, і статтю Путіна не подужали прочитати. Або як Порошенко: "Не читав, але засуджую". А що вже казати про те, щоб запропонувати конструктив? Єдиний, хто спромігся написати концептуальний текст і відповісти на обидва питання: "Хто винен?" і "Що робити?" - це Медведчук. "Що робити?" для України - це стати інтегратором Росії в Європу, а Європи в Росію у зовнішній політиці", - зазначила медіаексперт.

За словами Чугаєнко, стаття Віктора Медведчука - єдина стратегія, який пропонує українцям картину майбутнього і пояснює, що потрібно робити, щоб побудувати це майбутнє.

"А у внутрішній політиці Медведчук пропонує будувати не моноетнічну, а правову державу, де всі громадяни незалежно від національності та мови спілкування мають права і свободи. А значить, мають можливість розвиватися. І всі разом розвивають свою країну. А у комплексі це єдиний текст, який пропонує Україні та українцям картину майбутнього та аргументує, як побудувати це саме майбутнє", – підсумувала медіаексперт Тетяна Чугаєнко.