Медведчук: Слідство триває майже чотири місяці, але доказів досі немає

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Слідство у справі голови політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука триває вже майже чотири місяці, проте доказів поки що немає

Слідство у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука триває вже майже чотири місяці, проте доказів досі немає. Відповідну заяву опозиційний політик зробив під час судового засідання.

"Представники прокуратури перелічили те, що треба зробити. Згоден, дійсно, це потрібно зробити. Більш того, потрібно тільки додати, що сьогодні заявлено понад десяток клопотань адвокатами, які вважають, що те, що називається: "за невстановлених обставин, невстановленими особами, у невстановлені місце і час" - треба розставити крапки над "і": або цього не було, або немає доказів того, що це може якимось чином стосуватися тих звинувачень та інкримінування тих дій, які сьогодні органи обвинувачення намагаються пред'явити. Тому, безумовно, те, що продовжено слідство, і те, що це було зроблено саме в липні і до листопада означає одне - зробити все необхідне для того, щоб я як опозиційний політик, як народний депутат України, у повній відповідності з Конституцією нашої держави як Основним Законом, будучи представником українського народу, обмежив свою діяльність. Підвісити мене через кримінальне переслідування до листопада. Зараз пропонують продовжити домашній арешт з однією метою - не дати мені можливість виконувати повноваження народного депутата, не дати мені можливість у повному обсязі сьогодні працювати як політику, який перебуває в опозиції до чинної влади", - заявив Медведчук.

Також він звернув увагу суду на те, що обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту суперечить Конституції та чинному законодавству. 

"Обмежити повноваження народного депутата тимчасово можна тільки відповідно до Конституції або норм закону. Більш того, таке роз'яснення у 2003 році дав Конституційний суд, який розглядав справу щодо того, коли і як можна обмежити повноваження народного депутата. І він дійшов висновку: якщо є норми у Конституції або такі норми щодо обмеження безпосередньо врегульовані у чинному законодавстві. Після того, як у 2019 році в серпні - вересні були внесені зміни до Конституції - в частину статті 80 Конституції про скасування інституту недоторканності народних депутатів, виникла правова прогалина. Питання в тому, що Конституція дійсно надає можливість, яку може використовувати Верховна Рада, за запитом слідчих правоохоронних органів щодо тимчасового обмеження повноважень народного депутата. Але після того, як скасували недоторканність і скасували частину статті 80, сьогодні немає повноважень, передбачених у Конституції, щодо обмеження повноважень. Чинне законодавство, у цьому випадку Кримінальний процесуальний кодекс, входить у протиріччя з Конституцією, тому що в ньому не передбачена конкретно можливість обмеження повноважень народного депутата. І саме тому я впевнений, і так вважають мої адвокати, у цьому випадку, виходячи з рішення Конституційного суду, виходячи з норм Конституції та чинного законодавства, обмежити тимчасово права народних депутатів можна тільки в разі, якщо це передбачено тими нормативними актами, які я перелічив. Те, що відбувається сьогодні щодо мене протягом двох місяців, коли мої повноваження обмежили домашнім арештом і сьогодні пропонують продовжити це обмеження, тобто, обмежити мене у виконанні депутатських повноважень, в участі у пленарних засіданнях, у засіданнях і роботі комітетів, у зустрічах із виборцями - це не що інше, як порушення норм Конституції", - наголосив Медведчук.

"Все, що роблять сьогодні органи прокуратури, правоохоронної системи, на жаль, - це те, що не має сприйматися в демократичному правовому суспільстві, яким ми ще є відповідно до Конституції, як держава Україна. Але це відбувається. Це відбувається в порушення Конституції та відповідно до загроз президента України... І все це підтверджує те, що триває активна, радикальна, незаконна, злочинна боротьба з опозицією. Саме так я розцінюю дії правоохоронної системи, саме так я розцінюю незаконне кримінальне переслідування щодо мене і мого колеги Тараса Козака. Спасибі", - резюмував голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя".

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва відмовив адвокатам голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука у відводі судді Вовка і прокурора Іжука. 

Раніше повідомляли, що адвокат Медведчука заявив відвід судді через "обґрунтовані сумніви в його неупередженості і справедливості, порушення суддею прав підозрюваного Медведчука". Крім того, адвокати подали клопотання про відвід прокурора Іжука, тому що він "використовував у своїй промові нацистські гасла, а крім того, з огляду на рішення ЄСПЛ Іжук підлягає люстрації, а значить, не може працювати у прокуратурі та брати участь у справі Медведчука".

Також повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження терміну утримання під вартою направляється не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про утримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.