Медведчук: Прокуратура де-факто визнала, що в липні порушила закон, попросивши про продовження домашнього арешту

ОПЗЖ

Прокуратура де-факто визнала, що порушила закон, коли в липні 2021 року подавала клопотання про продовження домашнього арешту для голови партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука до 7 вересня.

Про це заявив сам Віктор Медведчук, виступаючи на засіданні Печерського райсуду Києва в середу, 2 вересня. Трансляцію вів телеканал"Перший Незалежний". 

"Коли клопотання про продовження запобіжного заходу розглядалося минулого разу, і я це наводжу в приклад, то органи прокуратури звернулися про продовження запобіжного заходу до двох місяців включно. Захист звернувся з... Проведення двох експертиз, які роз'яснили, що означає "до" і "на", а також звертали увагу на відповідну інструкцію Міністерства юстиції, яка пояснює значення цих термінів, в тому числі і в питанні, яке використовувався в клопотанні про обрання запобіжного заходу.

І цього разу прокуратура вже висловила думку конкретно, посилаючись на те, що просять продовжити термін запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці, до 7 листопада 2021 року. Це означає, що прокуратура врахувала свою помилку (допущену в липні. - Прим.), але це означає, вибачте, Ваша честь, шановний суд, ще й те, що минулого разу прокуратура порушила вимоги формулювання редакції клопотання, а суд вийшов за межі цього клопотання, тому що облік цей сьогодні означає, що це помилка, яка виправлена, свідчить про факт порушення, яке відбулося тоді", - звернув увагу Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, хоча зараз це не має абсолютно ніякого значення, "це просто ще одна ланка до тих постійних численних процесуальних порушень, які допускаються слідством і допускаються звинуваченням". 

"А саме ігнорування норм кримінального процесу, ігнорування мого права на захист, гарантованого мені Конституцією, і ігнорування в питаннях допустимості збору доказів і здійснення тих чи інших процесуальних дій", - підсумував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, сьогодні, 2 вересня, Печерський райсуд Києва розглядає в ході свого засідання клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За вісім місяців зарубіжні ЗМІ опублікували понад 80 тисяч публікацій, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.