Медведчук про звинувачення у затягуванні звільнення утримуваних осіб: Це повний абсурд, який треба досліджувати психіатрам

ОПЗЖ

Звинувачення у затягуванні звільнення утримуваних осіб з ОРДЛО - це повний абсурд, який треба досліджувати психіатрам. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" перед Печерським райсудом Києва в четвер, 8 липня.

"Знаєте, це не просто абсурд або дурість. Це якась наукова фантастика, що межує з тим, що треба досліджувати лікарям вузької спеціалізації, психіатрам. Ось нехай ці дослідження і проводять", - зазначив політик.

При цьому він наголосив, що багато років робив все для того, щоб звільняти наших громадян, як з одного, так і з іншого боку. І таких людей понад тисяча.

"На жаль, сьогодні влада демонструє те, що вона не здатна цього зробити, і вже понад рік немає ніяких обмінів, ніяких звільнень. І ви, напевно, пам'ятаєте, що однією з останніх точок, після якої влада перейшла всі "червоні лінії", було те, що представники Донецька і Луганська у другій половині січня запропонували мені забрати, приїхати до Донецька і забрати чотирьох жінок, двоє з яких були засуджені до позбавлення волі на 12 і 14 років, а двоє, які перебували під слідством, - у місцях позбавлення волі. Тобто це була гуманітарна одностороння акція, яка нічим не закінчилася, тому що після мого звернення до Служби безпеки України для отримання дозволу на проїзд і для того, щоб забрати наших громадян і повернути їх додому в сім'ї, до рідних, - це все закінчилося нічим", - додав Медведчук.

За його словами, саме після цього влада розпочала наступ на опозиційні канали, незаконно застосувала санкції та незаконно розпочала кримінальне переслідування проти нього та його колеги Тараса Козака.

Нагадаємо, 16 січня представники ОРДЛО у спільній заяві повідомили про намір в односторонньому порядку звільнити чотирьох громадянок України, які перебувають у в'язницях. При цьому відзначено, що посередником у цьомупроцесі мав виступити голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук. Однак голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук виступив проти.

Так, Наталія Стаценко, Світлана Довгаль, Наталія Савченко та Катерина Котенко вже давно могли б бути вдома, але через дії української влади досі перебувають у в'язниці.

При цьому слід зауважити, що від початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього завдяки зусиллям політика звільнено понад півтори тисячі українців.