Медведчук: Подання прокуратури про продовження запобіжного заходу є незаконним

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Подання прокуратури про продовження запобіжного заходу є незаконним. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук перед Печерським райсудом Києва у четвер, 8 липня.

"Ви знаєте, у цьому судовому засіданні розглядається питання про продовження запобіжного заходу, а не про зміну запобіжного заходу, тому сьогодні такі клопотання не будуть заявлятися, тому що розглядається те подання, яке подали органи прокуратури, необґрунтовано, незаконно, тому в очікуванні справедливого рішення суду ми і захист будемо робити все для того, щоб довести цю незаконність. А взяття на поруки і все інше – це не предмет сьогоднішнього судового розгляду", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Раніше повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про тримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.