Медведчук: Падіння ВВП триває черговий рік

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

В Україні падіння ВВП триває вже другий рік поспіль. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук після засідання Київського апеляційного суду, який повинен був сьогодні розглянути апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу нардепу до 7 вересня. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

Опозиційний політик нагадав, що ціна на газ для населення збільшилася на 70%.

"Падіння ВВП триває вже другий рік. І якщо порівнювати два роки правління нової влади під керівництвом Зеленського, то тільки один показник я наведу, я їх можу привести дуже багато: ціни на газ для населення збільшилися з травня-19 по червень-21 на 70%. Вдумайтеся. Ви пам'ятаєте, що ми говорили і що ви писали з приводу тарифної політики пана Порошенка? Так, ми всі були обурені, і справедливо, тому що ціни на газ не повинні були бути тими, які були. Сьогодні ці ціни зросли вже на 70%. Так, сьогодні літо, зараз літо, але прийде осінь і необхідно буде більш інтенсивно користуватися такими послугами, тарифами, як газ, гаряче водопостачання, тепло і багато іншого, і ми знову зіткнемося, але вже більш жахливими проблемами житлово-комунальних тарифів", - додав Медведчук.

Він також нагадав, що заборгованість за житлово-комунальними тарифами зросла на 190% за останні два роки.

"Точно так, як і зростає сьогодні заборгованість за житлово-комунальними тарифами, вона зросла за ці два роки на 190%. Заборгованість із зарплати зросла на 12%. Це все свідчення того, що сьогодні робить і як керує країною влада під керівництвом Зеленського. Ось головні проблеми. І проблема номер один - це встановлення миру. Замість встановлення миру у нас триває насильницька українізація. Конституційний суд підтвердив дію закону про статус української мови, який по-іншому і реально можна назвати як закон, спрямований проти російської мови, на дискримінацію російської мови. Це все робить влада, не розуміючи те, що її чекає і які будуть наслідки. Чому вона це робить? Для того, щоб відвернути увагу від інших проблем, які вона нездатна і не може вирішити. І ось це відволікання уваги за допомогою різних піар-ходів. Ось тут одна з ланок ось цього ланцюга є в тому числі незаконне кримінальне переслідування мене і мого колеги, а також незаконні кримінальні переслідування щодо членів нашої партії, і взагалі боротьба з нашою партією "Опозиційна платформа – За життя". Це все робиться заради одного - відвернути увагу від тих нагальних, реальних, об'єктивних проблем, які склалися в нашому суспільстві і в економічній, і в соціальній сфері", - резюмував Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.