Медведчук обмежений у правах через домашній арешт, бо не може виконувати представницьку функцію у Раді, - Ліберман

pnk.tv

Окрім порушення прав Віктора Медведчука на політика здійснюється моральний тиск, стверджує правознавець

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук серйозно обмежений в своїх правах під час судового процесу. Через домашній арешт він не може виконувати представницьку функцію в парламенті.

Про це в ефірі на "Першому Незалежному" повідомив адвокат і доктор права Іван Ліберман.

"Я вважаю, що Медведчук знаходиться юридично в нерівних умовах в змагальності судового процесу, в періоді досудового слідства. Він у нерівних умовах, бо в правоохоронних органів, будемо відверті, навіть в цьому Кримінально-процесуальному кодексі, який більш-менш дуже відносно збалансований, сьогодні Медведчук досить серйозно обмежений у своїх правах здійснювати представницьку функцію в інтересах нації. Через те, що він під домашнім арештом", - сказав правознавець.

Новини за темою: Ліберман: Зеленський, згадавши на прес-конференції про Медведчука, чинив прямий тиск на судову систему України

Також, за його словами, політик обмежений у правах і через неможливість представляти себе і частину населення в Верховній Раді.

"Тобто йому вже створюють моральні такі умови, а він є не просто фізичною особою, не просто депутат Ради, він делегований великою кількістю нації на представництво їхніх інтересів. Тобто тих, хто за нього голосував. Обмежуючи його як персону, обмежують права тих, хто його делегував. Він не може вдома здійснювати ту дільність у той конструктивний динамічний спосіб, у той фаховий спосіб, бо багато змін, обговорень в комітетах, він вдома і не може цього робити", - додав Ліберман.

Ще адвокат стверджує, що на Медведчука, таким чином, здійснюється моральний тиск, на що теж потрібно звернути увагу.

"Що стосується моральної сторони - ми всі люди, у нас є свої функції, і коли на людину тиснуть кримінальним провадженням, на будь-яку людину, це дуже серйозно впливає на внутрішній світ", - зазначив Ліберман.

Нагадаємо, раніше Іван Ліберман повідомляв, що відсутність повного тексту рішення Печерського райсуду у справі Медведчука порушує його права на захист.