Медведчук на блюдечку підніс українській владі домовленості з "Газпромом", але їм це виявилося не потрібно, - Годний

Фото з відкритих джерел

Українська влада повністю проігнорувала пропозицію голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука про створення міжнародного газотранспортного консорціуму, який міг би нівелювати негативні наслідки для української ГТС від запуску "Північного потоку – 2". Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" сказав політолог Сергій Годний.

Експерт нагадав, що ще в 2019 році лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук вів ефективні переговори, які б дозволили Україні налагодити прямий контакт з "Газпромом".

"Незважаючи на те що лідер опозиції пан Медведчук свого часу домігся, в 2019 році, знижки і потенційно прямого контакту з "Газпромом", влада нічого не знайшла кращого, ніж оволодіти попередньою політикою пана Порошенка і знову почати заробляти на українцях", – сказав політолог.

Годний впевнений, що створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю України, запропоноване також Медведчуком, допомогло б вирішити всі наші проблеми з газом.

"Українські політики не звертали уваги на слушні пропозиції про утворення газотранспортного консорціуму, який зняв би і, можливо, применшив би роль "Північного потоку-2", тоді наша труба була б потрібна. На це не звертали уваги", – підкреслив експерт.

Політолог додав, що, на відміну від Віктора Медведчука, влада не відчуває відповідальності перед українським народом і діє виходячи виключно з власних інтересів.

"Коли ми говоримо про стратегію і план виходу з цієї ситуації, згадуються слова пана Медведчука, які він написав у своїй недавній статті, де запропонував консенсус для політичних сил навколо трьох ціннісних орієнтирів. Перше - це мир, бо війна Україну знищить. Друге - закон, він один для всіх. Третє - справедливість. Це три кити, які можуть вирвати Україну з цього зубожіння і зберегти нам державу", – констатував Сергій Годний.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук давно і послідовно відстоює ідею створення тристороннього газотранспортного консорціуму Україна - ЄС - Росія. І ця ідея особливо актуальна зараз, коли Україна опинилася в дуже непростій ситуації через завершення будівництва "Північного потоку - 2".

"Спільна заява США і Німеччини щодо "Північного потоку ‒ 2" стала холодним душем для української влади і вироком її недалекоглядної і русофобської політики. Цей абсолютний стратегічний програш України - наслідок непродуманого і навіть дилетантського підходу офіційного Києва до побудови міжнародних економічних відносин", - підкреслив парламентарій.