Медведчук: Ми будемо робити все, щоб спростувати незаконні звинувачення, які намагається нав'язати та інкримінувати мені влада

112.UA

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що за допомогою всіх юридичних заходів спростовуватиме незаконні звинувачення, які йому намагається нав'язати та інкримінувати влада. Відповідну заяву опозиційний політик зробив перед судовим засіданням.

"Фактично всі доводи, які були у матеріалах підозри, доводи, які перелічені у матеріалах про продовження запобіжного заходу, які подала прокуратура, повністю спростовані. І, враховуючи ті норми кримінального процесу, які регулюють питання і продовження запобіжного заходу, і законності подання до суду для розгляду цього питання, я вважаю, що захист зробив все для того, щоб сьогоднішнє рішення було справедливим. Яким воно буде - подивимося разом", - заявив Медведчук.

За його словами, він готовий до будь-якого рішення суду, оскільки розуміє, що воно стане лише "черговим етапом боротьби з незаконними переслідуваннями та політичними репресіями".

"Недарма слідство і прокуратура зробили все для того, щоб продовжити терміни розслідування, досудового розслідування, до 11 листопада поточного року. Тому боротьба триває, і ми будемо робити все для того, щоб спростувати незаконні кримінальні звинувачення, які сьогодні намагається нав'язати та інкримінувати мені влада", - підсумував опозиційний лідер. 

Нагадаємо, Печерський районний суд міста Києва ухвалює рішення про запобіжний захід Віктору Медведчуку з 8:30 ранку 9 липня. 

Також повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Захист Віктора Медведчука подавав клопотання про відвід прокурора і судді, проте йому відмовили. В "Опозиційній платформі – За життя" дії судді назвали політично вмотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Умови в залі суду були близькими до тортур – температура +31 і високий вміст вуглекислого газу.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи та продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа – За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угрупування до залякування партії. Так, зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали – "112 Україна", Newsone і Zik. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня,  названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.