Медведчук: Мета цього судового процесу - боротьба влади з опозицією

112ua.tv

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що мета судового процесу над ним - це боротьба з опозицією в українській політиці. Відповідну заяву політик зробив у ході брифінгу після оголошення судом рішення про продовження йому домашнього арешту до 7 вересня. 

Віктор Медведчук заявив про те, що під час засідання у справі щодо нього допущено низку грубих порушень кримінально-процесуального законодавства. 

"Однозначно, судячи з настільки грубих порушень кримінально-процесуального законодавства, яке ми побачили сьогодні, навіть враховуючи те, що оголошено лише коротку частину рішення, однозначно, що був тиск, був тиск прокуратури, був тиск влади для того, щоб продовжити утримання під домашнім арештом", - вважає політик. 

За словами Віктора Медведчука, мета влади - обмежити опозиційного політика у виконанні повноважень народного депутата.

"Тому що мета влади, я ще раз кажу, її сьогодні можна тлумачити, тільки виходячи з тих останніх рішень, які приймали, в тому числі і в цьому суді про продовження термінів досудового слідства, тому що, навіщо продовжувати терміни досудового слідства, якщо у слідства є ще термін до 11 серпня? У цей час продовжують до шість місяців. Тобто, завдання одне - зробити все для того, щоб обмежити мене як опозиційного політика у своїй діяльності, для того, щоб обмежити мене в питаннях виконання повноважень народного депутата України, який відповідно до Конституції представляє інтереси громадян України. Мета одна - боротьба з опозицією", - зазначив Медведчук. 

За словами опозиційного політика, він зі своїми адвокатами використовуватиме всі правові механізми для захисту інтересів закону. 

"Боротьба шляхом незаконних політичних репресій та незаконного кримінального переслідування. Вона, очевидно, була вчора, позавчора, весь цей період часу, і, на жаль, ця політика влади, політика органів прокуратури триває. Точно так само триватиме і наша боротьба. І боротьба партії, і боротьба адвокатів, і моя боротьба за захист справедливості і захист інтересів закону, які мають восторжествувати, і ми в це віримо", - підсумував Медведчук.

Нагадаємо, напередодні суд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука.

Також повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Захист Віктора Медведчука подавав клопотання про відвід прокурора і судді, проте йому відмовили. В "Опозиційній платформі - За життя" дії судді назвали політично вмотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Умови в залі суду були близькі до тортур - температура +31 і високий вміст вуглекислого газу.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи та продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа - За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угрупування до залякування партії. Так зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали - "112 Україна", Newsone і Zik. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня,  названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.