Медведчук: Енергетична криза настала, тому що влада непрофесійна і профнепридатна

Перший Незалежний

Енергетична криза в Україні вже настала, а виною цьому стала чинна українська влада, яка демонструє непрофесійність. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив голова політради партії "опозиційна платформа - за життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Лідер опозиції підкреслив, що влада не змогла грамотно впорається з енергетичною проблемою в країні, проте за її дії доведеться розплачуватися українцям.

"Я вам хочу сказати, що енергетична криза вона не насувається, вона настала. І він настав, тому що Україна не готова на сьогоднішній день забезпечити енергетичними ресурсами населення, підприємства. І ми це бачимо, не тільки тому що ростуть ціни, причому захмарно ростуть ціни на газ Європі, у всьому світі, в тому числі і в Україні. А ще й тому що влада непрофесійна, профнепридатна, яка не розуміла, що такі ризики можуть бути і до них треба готувати", - заявив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку у розмірі 50% на транзит газу до Європи понад встановлені контрактом 40 млрд кубометрів.

Водночас Віктор Медведчук заявив, що якщо зараз не вирішити питання нестачі вугілля в Україні, то його не буде і взимку.

Раніше повідомлялося, що кожен другий енергоблок Державної компанії "Центренерго" не працює через відсутність вугілля і природного газу. Ще частина знаходяться на поточних і аварійних ремонтах. У минулий вівторок, 19 жовтня, працювали тільки 3 з 23 енергоблоків державних ТЕС.

23 жовтня в Донецькій області через відсутність вугілля припинила роботу Слов'янська теплоелектростанція. Водночас Трипільська, Зміївська, Криворізька, Запорізька, Бурштинська, Вуглегірська та Курахівська ТЕС мають запасів менше, ніж на десять днів.