Медведчук: Дискредитація ОПЗЖ та лідерів партії вже два роки відбувається згідно з планом, який був опублікований у ЗМІ у 2019 році

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Дискредитація партії "Опозиційна платформа - За життя" та її лідерів вже два роки відбувається згідно з планом влади, який був опублікований у засобах масової інформації ще у 2019 році. Про це заявив голова політради ОПЗЖ, народний депутат Віктор Медведчук у ході судового засідання щодо продовження йому міри запобіжного заходу, яке транслював телеканал "Перший Незалежний".

"Те, що відбувається сьогодні щодо мене протягом двох місяців, коли мої повноваження обмежили домашнім арештом і сьогодні пропонують продовжити це обмеження, тобто, обмежити мене у виконанні депутатських повноважень, в участі у пленарних засіданнях, у засіданнях і роботі комітетів, у зустрічах з виборцями – це не що інше, як порушення норм Конституції. Більше того, я добре розумію, Ваша честь, і усвідомлюю, що все це роблять за тим планом, який був опублікований у ЗМІ. Плану з дискредитації партії "Опозиційна платформа - За життя", - ред.) та окремих представників фракцій", - зазначив він.

За словами Медведчука, цей план за останні два роки продемонстрував, що "влада ретельно організовує його виконання і досягла тих чи інших тимчасових успіхів".

"Все, що роблять сьогодні органи прокуратури, правоохоронної системи, на жаль, є тим, що не має сприйматися у демократичному правовому суспільстві, яким ми ще є відповідно до Конституції як держава Україна. Але це відбувається. Це відбувається у порушення Конституції та відповідно до погроз президента України. Це відбувається за тим планом, який був випадково опублікований з посиланням на джерела у СБУ. І все це підтверджує те, що триває активна, радикальна, незаконна, злочинна боротьба з опозицією. Саме так я розцінюю дії правоохоронної системи, саме так я розцінюю незаконне кримінальне переслідування щодо мене і мого колеги Тараса Козака", - наголосив він.

При цьому Віктор Медведчук додав, що нині влада переслідує лише одну мету - "підвісити його через кримінальне переслідування до листопада".

"Зараз пропонують продовжити домашній арешт з однією метою - не дати мені можливості виконувати повноваження народного депутата, не дати мені можливості у повному обсязі сьогодні працювати як політику, який перебуває в опозиції до чинної влади. Виходячи саме з цього питання, я хотів би звернути вашу увагу, Ваша честь, шановний суд, що це питання, на мій погляд, обрання міри запобіжного заходу як домашній арешт суперечить Конституції та чинному законодавству. Обмежити повноваження народного депутата тимчасово можна тільки відповідно до Конституції або норм закону", - сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю телеканалу "1+1" наприкінці серпня 2019 року заявив, що він готується розкрити "гучну історію" про фінансування партії Віктора Медведчука "Опозиційна платформа - За життя".

За словами новоспеченого глави держави, у нього та його прихильників "є великі питання" щодо того, звідки беруться кошти на фінансування, власне, партії, а також телевізійних каналів, які її підтримують.

Пізніше, у листопаді того ж року, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що департамент "К" СБУ отримав завдання організувати стеження та збір конфіденційної інформації про керівництво партії та народних депутатів від "Опозиційної платформи – За життя": Медведчука В. В., Шуфрича Н. В., Козака Т. Р., Німченка В. І., Загороднього Ю. І., Колтуновича А. С., Волошина О. А., Дунаєва С. В., Столара В. М., Абрамовича В. О., Приходько Н. В., Пономарьова А. С.

При цьому Верховна Рада не надавала дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності зазначених депутатів. Отже, у політсилі дійшли висновку, що здійснення щодо них будь-яких оперативно-розшукових дій є незаконним і містить ознаки тяжких кримінальних злочинів, передбачених статтями 182, 344, 356, 365, 170, ч. 1 ст. 371 КК України.

У своїй заяві "Опозиційна платформа – За життя" висловила обурення тим, що влада використовує Службу безпеки України для політичного розшуку, переслідуючи народних депутатів їх політсили з політичних мотивів, здійснюючи таким чином моральний терор, та звернулася до ДБР із вимогою відкрити кримінальне провадження.