Медведчук: Боротьба з інакодумством почалася із закриття опозиційних телеканалів - це злочин влади

Фото з відкритих джерел

Нинішня влада в особі президента Володимира Зеленського почала боротьбу з інакодумством із закриття незалежних телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK. Про це в інтерв'ю "Першому Незалежному" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

Опозиційний політик висловив упевненість, що мільйони українців не підтримують нинішню політику влади і тотальну цензуру, в тому числі на культурну спадщину нації.

"Хочу сказати, як громадянин України, я у всьому цьому дуже сумніваюся, що сьогодні мільйони громадян підтримають ту політику, яка проводиться в Україні. Так, власне кажучи, ми і знаємо, наскільки сьогодні підтримується громадянами України дії влади в цілому і дії президента Зеленського. Адже це абсолютно не є ніяким секретом на сьогоднішній день про те, що дискримінація російської мови негативно сприймається серед російськомовного населення. Повністю заборона творчості, ЗМІ, культурної спадщини, яка була спільною нашою і, більше того, вона не просто була нашою спільною – вона була напрацьована і українським, і російським народом, і багатьма іншими народами колишнього Радянського Союзу. Вона фактично сьогодні під забороною. І та боротьба з інакодумством, яка почалася з закриття телевізійних каналів (112, NewsOne, ZIK), закриття "Першого Незалежного", який проіснував в ефірі всього годину і був закритий за листом, вдумайтеся, заступника голови Служби безпеки. Як ще можна назвати цю службу і як охарактеризувати і дати оцінку цим діям, які є, по факту, нічим іншим, як злочинними діями щодо свободи слова. Свободи слова, яка сьогодні проголошена Конституцією", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.