Медведчук: Блокування видань "Шарій.нет", "Страна.ua", санкції проти Анатолія та Ольги Шарій та Ігоря Гужви - це повне і абсолютне свавілля влади

ОПЗЖ

Блокування видань "Шарій.нет", "Страна.uа", санкції проти Анатолія та Ольги Шарій та Ігоря Гужви - це повне і абсолютне свавілля влади. Про це в інтерв'ю каналу "Перший Незалежний" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

"Політики повинні боротися, люди повинні сподіватися. Журналісти, до речі, теж повинні боротися. Боротися за свободу слова, боротися за свободу мовлення, за право доносити до людей точку зору не тільки ту, яка сьогодні подобається в Офісі президента або самому президенту, а ту точку зору, яка є у людей", - сказав політик. 

Він підкреслив, що закриття трьох телевізійних каналів і введення санкцій проти громадян України є кричущим порушенням Конституції, бо такі рішення не були встановлені судом. Депутат додав, що подальші етапи нападу на вільні ЗМІ, які викладають іншу точку зору, - це не що інше, як незаконна і злочинна боротьба з інакомисленням.

"Зверніть увагу на реакцію і незалежних журналістів, реакцію управління з прав людини ООН, яке висловилося і тоді, коли закрили канали, три, а потім четвертий взагалі вилучили. Навіть не закрили, не заблокували - просто вилучили з ефіру через годину після мовлення за законною ліцензією на підставі листа заступника Голови СБУ. Так от, і зараз, після того, як злочинно поставилася влада, а я інакше назвати це не можу, до "Страна.uа", до пана Гужви, до "Шарій.нет", до Шарія і його дружини, коли закрили інші ЗМІ, тобто нова хвиля боротьби з інакомисленням триває. При тому, що багато голів держав в Європі про це мовчать, а свобода слова - це одна з основоположних свобод, які гарантуються в усьому світі, які в центрі уваги всього світу".

Голова політради підкреслив, що боротьба журналістів повинна продовжуватися, в нових активних формах, в правовому порядку, для того, щоб довести всій світовій спільноті, а головне - довести владі, що вона чинить незаконно.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора "Страны" Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шаріїв. 

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу НАШ. Причина - виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.