Медведчук: "БіоЛік" подав на реєстрацію в Україні вакцину "Супутник V" для її виробництва та вакцинації українських громадян

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Компанія "БіоЛік" подала на реєстрацію в Україні вакцину "Супутник V" для її виробництва та вакцинації українських громадян. Про це повідомив співголова політради "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, передає пресслужба партії.

"30 грудня 2020 року харківська компанія "БіоЛік", яка є одним з лідерів фармацевтичної промисловості України і має достатні виробничі потужності та кваліфікований персонал для виробництва вакцини від COVID-19, звернулася в Міністерство охорони здоров'я України Державний експертний центр МОЗ із заявою про державну реєстрацію медичного препарату – вакцини від коронавірусу "Супутник V" для забезпечення вакцинації нею українських громадян", – заявив Медведчук. 

За словами політика, "Супутник V" є єдиною вакциною, розробник якої – Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. М. Ф. Гамалії – на відміну від усіх інших розробників у світі, – дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для виробництва вакцини. Таку передачу можна здійснити протягом двох тижнів, а організувати виробництво вакцини – в термін від 3 до 6 місяців.

Новини за темою: У Білорусі розпочали вакцинацію населення російським "Супутником V"

Крім того, клінічні дослідження препарату були проведені на десятках тисяч добровольців і довели її безпеку та ефективність – більше ніж 95%. Також був підтверджений той факт, що вона може використовуватися для осіб 18+, в тому числі і для людей старше 60 років. Зазначимо, вакцина була зареєстрована в РФ ще в серпні 2020 року,

"Застосування цієї вакцини вже схвалено в Сербії, Аргентині та Білорусі. "Супутник V" готуються виробляти в Південній Кореї, Китаї, Індії, Бразилії та Казахстані. Заявки на придбання цієї вакцини подали понад 50 країн світу", – сказав Віктор Медведчук. 

Депутат також додав, що в результаті переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним, керівником Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим і директором НДЦЕМ ім. М. Ф. Гамалії Олександром Гінцбургом Україна отримає можливість самостійно виробляти вакцину від коронавірусу на початку 2021 року. Це допоможе стати незалежною країною в питанні протидії пандемії COVID-19.

"Відмова влади або будь-яке перешкоджання правовій процедурі реєстрації вакцини від COVID – 19 "Супутник V" в Україні свідчитиме про злочинний намір влади позбавити українських громадян права на отримання медичного захисту від коронавірусу – цієї чуми XXI століття.

Ми будемо послідовно захищати гарантоване Конституцією України право наших громадян на охорону здоров'я і домагатися притягнення до відповідальності тих, хто, виконуючи вимогу заокеанських господарів України, буде перешкоджати захисту життя і здоров'я українських громадян", – зазначив опозиційний політик. 

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук повідомляв, що відмова нинішньої влади від закупівель або виробництва вакцини "Супутник V" на території України говорить про те, що вона в питанні захисту населення від коронавірусу проводить абсолютно дилетантську та обмежену політику.