Мають бути домовленості: В Офісі президента назвали умову нормандської зустрічі

Фото з відкритих джерел

Питання проведення зустрічі на рівні лідерів країн поки не вирішується

Президент України Володимир Зеленський бажає проведення саміту "нормандської четвірки", проте лідери можуть зустрітися лише заради досягнення конкретного результату. Про це повідомив прес-секретар президента Сергій Никифоров в ефірі телеканалу "Дом".

За словами чиновника, питання проведення нормандської зустрічі наразі не вирішувалося серед лідерів країн.

"Щодо президента - президент, звичайно ж, хоче проведення зустрічі лідерів нормандського формату. Єдине - і це абсолютно логічно, і я думаю, що всі інші учасники цієї четвірки цього хочуть - щоб вона проводилася не заради самого проведення, а щоб були якісь конкретні результати. Як мінімум, обмін полоненими або, як правильно говорити, утримуваними особами. Тому чекаємо. У цьому форматі є постійний контакт між сторонами, якісь переговори тривають. Чекаємо, що можуть бути якісь конкретні домовленості, щоб їх потім своєю присутністю на найвищому рівні підтвердили лідери "нормандської четвірки", - висловився Никифоров.

Водночас він розповів, що вже порушено питання щодо проведення саміту на рівні радників й міністрів закордонних справ.

Новини за темою: Німеччина і Франція запропонували провести нормандську зустріч на полях Генасамблеї ООН

Нагадаємо, нещодавно заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Російська Федерація готова до зустрічі в "нормандському форматі" у будь-який час. При цьому він зазначав, що жодних проектів домовленостей щодо зустрічі президента України Володимира Зеленського й очільника РФ Володимира Путіна немає.