Лутковська дорікнула РНБО: Якщо ви знаєте, що та чи інша особа шкодить державі, звертайтеся до суду, а не порушуйте Конституцію

Валерія Лутковська

РНБО за наказом Зеленського відверто порушує Конституцію України, переслідуючи і звинувачуючи своїх же громадян у державній зраді, не довівши це у суді

Рада національної безпеки і оборони за наказом президента Володимира Зеленського відверто порушує Конституцію України, переслідуючи та звинувачуючи своїх же громадян у державній зраді, не довівши це в суді. Про це заявила екс-Уповноважений Верховної Ради та у справах Європейського суду з прав людини, заслужений юрист України Валерія Лутковська у програмі Геннадія Друзенка "Конституційна кухня". 

"Те, що відбувається сьогодні з усіма рішення РНБО, - це відверте порушення Конституції України, це крах державності. Якщо ви маєте інформацію про те, що та чи інша особа шкодить державі, будь ласка, звертайтеся до суду, доводьте це у рамках кримінального процесу, отримуйте вирок і його виконуйте!" - сказала вона. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.