Лукашенко підписав "декрет про захист суверенітету" на випадок його вбивства

Олександр Лукашенко ТАСС

При насильницькій смерті Лукашенка негайно вводиться надзвичайний або військовий стан

У разі вбивства Олександра Лукашенка управління Білоруссю перейде до Ради безпеки країни на чолі з прем'єр-міністром. Про це повідомляє прес-служба Лукашенка.

Подібний порядок перерозподілу влади передбачений у "Декреті про захист суверенітету та конституційного ладу", про підписання якого Лукашенком стало відомо вранці 9 травня.

Також декрет передбачає, що в країні при насильницькій смерті Лукашенка "негайно вводиться надзвичайний або військовий стан".

"Документом передбачається, що в разі загибелі глави держави внаслідок замаху, здійснення акту тероризму, зовнішньої агресії, інших насильницьких дій усі державні органи та їхні посадові особи діють відповідно до рішень Ради безпеки, на засіданнях якої головує прем'єр-міністр", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорили домовленості щодо Союзної держави і майбутній форум регіонів двох країн. Очікується, що домовленості між Росією і Білоруссю можуть бути офіційно узгоджені цієї осені.