Лойфман: Якщо суд продовжить домашній арешт Медведчуку, ми знову звернемося із позовом до ЄСПЛ

Перший Незалежний

Якщо суд задовольнить нове клопотання про продовження на два місяці домашнього арешту голові політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктору Медведчуку, то його адвокати подадуть новий позов до Європейського суду з прав людини. Про це заявив адвокат лідера опозиції Дмитро Лойфман в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Якщо суд почує наші доводи і винесе відповідне рішення, то, як то кажуть, і в ЄСПЛ буде писати нічого, не буде підстав. А якщо суд вкотре все те, що було сказано і подано стороною захисту, проігнорує, і рішення суду буде скопійовано слово в слово, з тими ж навіть орфографічними помилками з клопотання прокурора, тоді, звісно, у нас будуть підстави знову подавати до ЄСПЛ", – заявив захисник.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін, зазначивши, що тепер, схоже, скоро українській владі самій знадобляться хороші адвокати.

Варто додати, що на початку серпня Європейський суд із прав людини відкрив провадження за позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука до України про незаконне тримання опозиційного політика під домашнім арештом.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля й заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її попри розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.