Лідери Євросоюзу обговорять створення стратегічного запасу газу, - голова Єврокомісії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен Фото з відкритих джерел

За її словами, ЄС повинен інвестувати в відновлювані джерела енергії

На саміті в жовтні лідери Євросоюзу обговорять ідею створення стратегічного резерву газу в ЄС і відділення цін на електроенергію від цін на газ. Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен вважає, що стрибок цін був викликаний нестачею поставок з території Росії. Про це повідомляє Reuters.

Урсула фон дер Ляйен сказала, що зростання цін на електроенергію для європейських споживачів було в основному результатом набагато більш дорогого газу, оскільки світовий попит збільшився, але ключові європейські постачальники газу, такі як Росія, не збільшили пропозицію.

"Що стосується газу, ми сильно залежимо від імпорту - 90% газу імпортується. У глобальному масштабі економіка зростає, тому попит зростає, але пропозиція не зростає відповідно. Ми дуже вдячні Норвегії за нарощування видобутку, але, схоже, це не так в Росії", - наголосила голова Єврокомісії.

Новини за темою: У Євросоюзі запропонували механізм для запобігання різких стрибків цін на газ, - Reuters

За її словами, ЄС повинен інвестувати в відновлювані джерела енергії, тому що це зробить його незалежним від імпорту і стабілізує ціни. Але більш негайні кроки будуть предметом наступного саміту ЄС 21-22 жовтня.

"У короткостроковій перспективі ми обговоримо в Європейській раді не тільки сьогодні ввечері, але і через два тижні на офіційному саміті, що робити зі зберіганням, стратегічним резервом, і ми розглянемо загальну цінову структуру ринку електроенергії", - резюмувала фон дер Лайен.

Нагадаємо, у Європі ф'ючерсні ціни на газ побили черговий історичний рекорд, трохи перевищвши 1360 доларів за тисячу кубометрів.