Лазарєв про суд над Медведчуком: Такого "іспанського сорому" в Україні не було давно

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Для чинної влади і для сторони обвинувачення процес у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука обернувся ганьбою.

Про це в ефірі каналу "Перший Незалежний" заявив політолог Олександр Лазарєв.

"Такого "іспанського сорому" українці не бачили вже давно. Якби взяли студентів першого курсу юридичного факультету, вони б підготувалися до процесу краще. Коли суддя ставить запитання, чому сторона обвинувачення просить 300 мільйонів застави, а не, наприклад, мільярд, обвинувачення відповідає, що порахувало збитки з попереднього року. Потім вони ж кажуть, що порахували не збитки, а вартість копалин (у Криму. - Ред.), на що суддя просто похитав головою", — вказав експерт на некомпетентність обвинувачів Віктора Медведчука.

Політолог нагадав про прокурора, який почав цитувати Шептицького і розповідати, що Віктор Медведчук нібито проти курсу держави.

"Хіба це допустимо в суді? Можна прийти до телестудії та заявити, що Медведчук не подобається, оскільки проти вступу України до НАТО. Медведчук підтвердить, що проти НАТО. Хіба законом це заборонено? У кожного може бути своя думка. Чинна влада вперше в політиці і, судячи з усього, востаннє. Вони не розуміють, як вести політичну боротьбу, більше того, не розуміють, що таке політичні та процесуальні процеси. Те, що відбувалося на суді над Медведчуком, — чиста профанація: прокурори не були готові, вони боялися, не розуміли, що роблять", — переконаний Олександр Лазарєв.

Експерт вважає, що судовий процес над Медведчуком — одна зі складових політичного тиску влади на опозицію.

"Це продовження санкцій (щодо Віктора Медведчука. - Ред.). Необхідно було якось їх легітимізувати", - заявив Олександр Лазарєв.

Також експерт поділився прогнозами стосовно подальших можливих дій влади щодо Віктора Медведчука.

"Віктор Медведчук не сяде (до в'язниці. - Ред.), я в цьому впевнений. Влада дуже сильно "дала у штангу", коли почала заходити в юридичне поле і здійснювати шляхом юридичних процесів політичний тиск. Це не їхній сильний козир. Це те ж саме, як прийти з шахового або шашкового гуртка і почати грати в футбол з професійними футболістами. Сам процес над Медведчуком дуже непідготовлений. Хотіли швидко, на хайпі залетіти, оголосити Віктора Медведчука злочинцем, заробити на цьому піввідсотка електоральної підтримки. Але навряд чи у них це вийде. А ось створити додаткову підтримку для Медведчука і ОПЗЖ серед електорату, який не визначився, у них дуже добре вийде", — підсумував Олександр Лазарєв.