Лазарєв: Чергові обшуки - це політичний тиск на Медведчука і членів фракції ОПЗЖ з метою боротьби з опозицією

Тільки "Опозиційна платформа - За життя" гідно вшанувала 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної Війни 112.ua

Чергові обшуки у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука - це політичний тиск на нього і на членів фракції ОПЗЖ з метою боротьби з опозицією. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив політолог Олександр Лазарєв.

"Це дуже абсурдні речі з урахуванням того судового процесу, який ми бачили буквально півтора місяця тому, за рішенням якого Медведчук чомусь опинився під домашнім арештом. Хоча якщо ми подивимося, і людина, яка мало-мальськи розбирається в юриспруденції, зрозуміє, що прокурори взагалі ніякої доказової бази не надали... А з цього виходить, якщо доказів не достатньо, вони їх шукають, і, вважаю, там задіяні всі структури, щоб хоч щось знайти, але знайти не можуть... Це говорить про те, що це (нові обшуки, - ред.) політичний тиск на Медведчука і на членів фракції "Опозиційної платформи - За життя" з метою боротьби з опозицією", - зазначив він.

При цьому Лазарєв припустив, що сьогоднішні слідчі дії можуть бути пов'язані з недавньою гучною заявою народного депутата від провладної партії "Слуга народу" Микити Потураєва.

"Ми ж пам'ятаємо, що заявив Потураєв з трибуни парламенту. Він сказав, що необхідно взагалі розстріляти фракцію ОПЗЖ. З одного боку, це дуже дурна заява неадекватної людини, цілком можливо, але з іншого боку - ми розуміємо, що людина в адекваті і вона не дурна. І якщо вона робить таку заяву, значить вона хоче легалізувати думку в суспільстві, що боротися з опозицією можна усіма методами. Зрозуміло, цього ніхто робити не буде, але на цьому тлі якісь обшуки, пресинг народних депутатів - це вже виглядає не дуже значуще. Тобто це політична боротьба, в якій задіяні всі методи", - пояснив він.

На думку політолога, все це робиться владою для того, щоб опозиція стала більш поступливою.

"Вони думають, що народні депутати мають стати більш поступливими, перестати бути в такій опозиції, перейти на якесь консенсусне компромісне рішення. Але як показує практика, завдання ударів по телеканалах опозиційного спрямування, санкції проти сімей народних депутатів, обшуки, тепер уже домашній арешт - вони не роблять більш поступливими членів фракції "Опозиційна платформа - За життя". Мені здається, це вже можна було б зрозуміти з боку влади і якось по-іншому себе почати поводити. Ну, швидше за все, їм ця тактика дуже зручна і симпатична", - зазначив він і додав, що, швидше за все, владі просто потрібен інформаційний привід.

"Їм головне не довести - їм головне звинуватити, а потім ти сам доводь, що ти не винен. Тобто тут презумпція невинуватості, вона діє зовсім по-іншому. Це говорить про те, що це виключно медійна боротьба, це виключно підігрів, щоб дискредитувати ту чи іншу політичну силу, але на даному етапі у них виходить дискредитувати тільки свої позиції, тому що у них базису немає", - резюмував Лазарєв.

Нагадаємо, раніше прес-служба політсили заявила, що 24 червня з самого ранку прокурори і слідчі СБУ і ДБР проводять обшуки в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя", в тому числі в приймальні Віктора Медведчука. Крім того, з обшуками приїхали ще й до мами дружини Віктора Медведчука – Оксани Марченко, а також до його родичів, проводяться обшуки у помічників народних депутатів.