Лавров закликав Китай і Росію відмовитися від долара, щоб знизити санкційні ризики

Сергій Лавров МЗС Росії

Росія і Китай повинні переходити до розрахунків у національних і світових валютах, альтернативних долару, вважає глава МЗС РФ

Росії і Китаю потрібно йти від долара і контрольованих Заходом міжнародних платіжних систем, щоб знизити санкційні ризики. Таку думку висловив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє російський "Інтерфакс".

"Ви бачите, як США оголошують своїм завданням обмежити можливості технологічного розвитку і Російської Федерації, і Китайської Народної Республіки. Тому нам потрібно знижувати санкційні ризики шляхом зміцнення своєї технологічної самостійності, шляхом переходу до розрахунків у національних валютах і у світових валютах, альтернативних долару", - сказав Лавров.

На думку глави МЗС РФ, Захід просуває свій ідеологізований порядок денний, націлений на збереження свого домінування за рахунок стримування розвитку інших країн.

"Карати на сучасній міжнародній арені кого б то не було взагалі неправильно, а намагатися підходити з таким аршином до Росії і КНР - це просто нерозумно", - підкреслив міністр.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз ввів нові санкції за порушення прав людини, під які потрапили в тому числі і китайські чиновники. У відповідь Китай запровадив дзеркальні санкції проти ЄС: під обмеження потрапили політики і вчені з Євросоюзу.