Латвія у відповідь на дії Білорусі, яка раніше зобов'язала залишити країну всіх співробітників посольства, теж висилає посла і всю дипмісію

Раніше мер Риги замінив червоно-зелений прапор Білорусі на білий з червоною смугою

Twitter

Влада Білорусі зажадала від усіх співробітників посольства Латвії покинути країну. У відповідь на це, Латвія висилає посла Білорусії і всіх дипломатів, повідомляє "NEXTA".

Міністерство закордонних справ Білорусі вирішило вислати посла Латвії і співробітників посольства цієї країни у зв'язку з інцидентом в Ризі, який офіційний Мінськ вважає образою Білоруського державного прапора.

У понеділок посол Латвії Ейнарс Семаніс був запрошений до МЗС Білорусі у зв'язку з "образою" Білоруського державного прапора в Ризі, повідомили в прес-службі МЗС.

"Дуже шкода, що в цьому інциденті взяв участь поряд з мером міста Рига міністр закордонних справ Латвії - відомства, яке в принципі має працювати не на поділ, а на зближення народів", - заявив глава білоруського МЗС.

У понеділок мер Риги Мартіньш Стакіс і міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич замінили державний прапор Білорусі на біло-червоно-білий прапор, який під час масових протестів використовують противники режиму Лукашенка.

Сталося це через затримання колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. У NEXTA переконані, що Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. 

Пізніше президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен розкритикувала Білорусь за вимушену посадку в Мінську рейсу Ryanair, на борту якого був редактор Опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич.