Латвія планує організувати велику міжнародну конференцію з питань Криму

Фото з відкритих джерел

За словами віце-спікера Сейму, латвійська сторона готова до активної роботи в рамках Кримської платформи

Латвія планує організувати велику міжнародну конференцію з питань окупації Криму як приклад порушення міжнародного права. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

"Заступник голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зустрілася з віце-спікером Сейму Латвійської Республіки Дагмарою Бейтнере-Ле Галла, яка перебуває з офіційним візитом в Україні... Разом з присутнім на зустрічі Послом Латвії в Україні Ілгварсом Клявою сторони домовилися скоординувати зусилля щодо проведення заходів Кримської платформи. Зокрема, Латвія планує організувати велику міжнародну конференцію з питань окупації Криму як приклад порушення міжнародного права", - зазначено на сайті.

Під час зустрічі сторони також обговорили спільне історичне минуле двох народів, відновлення і збереження історичної пам'яті про злочини тоталітарних режимів.

"У нас є спільне минуле, але у нас також і спільне європейське майбутнє. Дуже раді і пишаємося тим, що маємо надзвичайно дружні і партнерські відносини з Латвією як на міждержавному, так і на міжпарламентському рівні", - зазначила Кондратюк.

Віце-спікер Сейму запевнила, що Україна, її суверенітет і територіальна цілісність - дуже важливі для Латвії. За її словами, латвійська сторона готова до активної роботи в рамках Кримської платформи.

Учасниці та учасники зустрічі також обговорили питання євроатлантичної інтеграції України та взаємодію в ПАРЄ в рамках формату Балтік+ і активізації співпраці України з ініціативою Трьох морів.

"Повинні спільно реагувати на гібридні загрози, які стоять перед нашими країнами і безпекою у всій Європі. Це необхідність спільно протистояти "Північному потоку - 2" як геополітичному проекту РФ. Це також застосування всіх можливих санкцій до обраних в окупованому Криму депутатів Держдуми РФ і організаторів незаконних виборів", - зазначила Олена Кондратюк.

Водночас віце-спікер Сейму відзначила, що Латвія готова до рішучих дій у цьому напрямі спільно з Україною і чекає відповідних кроків з українського боку.

Новини за темою: До кінця поточного року Україна внесе в ООН оновлені резолюції щодо Криму, - Зеленський

Нагадаємо, МЗС України закликало країни-члени ООН брати участь у Кримській платформі.