Кузьмін про справу Медведчука: ОП впливає на суд, що є доказом узурпації влади

Страна

Судді змушені ухвалювати рішення, керуючись страхами і тиском влади, заявив нардеп

Є достатньо підтверджень, що чинна українська влада, Офіс президента України впливають на суд і вимагають ухвалення необхідного рішення, щоб народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук сидів ще два місяці під арештом. А коли в одних руках перебуває і судова, і законодавча, і виконавча гілки, це узурпація влади.

Про це в ефірі ток-шоу "Український формат" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Ренат Кузьмін.

Народний депутат, коментуючи інформацію про засідання Київського апеляційного суду, який розглядатиме апеляційну скаргу сторони захисту лідера опозиції Віктора Медведчука на продовження йому цілодобового домашнього арешту, яке має відбутися 30 липня, зауважив, що судді замість того, щоб вивчати матеріали справи, змушені відбиватися від різних начальників з Офісу президента України, які ставлять їм завдання, яке саме рішення вони мають ухвалити у п’ятницю.

Новини за темою: Журавський: Зеленський тримає справу Медведчука під особистим контролем як замовник усього дійства і тиран

"Ось є трійка суддів, три судді - прізвища називати не буду, - які у п'ятницю повинні розглянути справу. Ми ж точно знаємо, у нас є достатньо підтверджень того, що чинна українська влада, Офіс президента впливають на цей суд і вимагають ухвалення необхідного рішення про те, щоб Медведчук сидів ще два місяці під арештом. Ми ж це знаємо. І ось цим суддям, які знаходяться під загрозою кримінальної відповідальності, ліквідації суду, якоїсь люстрації, комісії доброчесності, ще чогось, - ось ці судді змушені ухвалювати рішення, керуючись ось цими страхами, цим тиском. Їх обов'язком за Конституцією, за законом - ухвалити справедливе і законне рішення. І ось в цій системі координат сьогодні працюють українські суди. І сказати про те, що це погано, це означає нічого не сказати. Це злочинна організація влади, це узурпація влади, коли в одних руках знаходиться і судова, і законодавча, і виконавча влада. Плюс вся правоохоронна система знаходиться в тих же самих руках", - констатував нардеп.

Новини за темою: Зеленський нічим не відрізняється від тирана, а процесс над Медведчуком є політичним, - Журавський

Ренат Кузьмін резюмував: "Ми маємо повну моновладу, як сьогодні модно говорити, а по суті - це узурпована влада дуже вузькою групою людей, наближених до президента Зеленського".

"Якщо ухвалять незаконне рішення у п'ятницю - це означає, що влада узурпована, і дає право на повстання", - додав Кузьмін.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, що спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування щодо нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.