Кузьмін про нове клопотання щодо продовження домашнього арешту Медведчуку: Влада знущається над правосуддям і над усім українським народом

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя"

Голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку вручили клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на два місяці. Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін на своїй сторінці у Facebook.

"Як відомо, розслідування щодо Медведчука давно завершено, і прокуратура почала знайомити сторону захисту з матеріалами справи. Це означає, що вплинути на результати розслідування Медведчук вже ніяк не може, і домашній арешт, який обирався на час слідства, підлягає скасуванню. Це за законом. Але в Україні віднедавна закон не діє.

Сьогодні о 17.30 Медведчуку вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці. Мотивація: Медведчук повинен перебувати під арештом, тому що прокурор вважає, що він, Медведчук, може знищити матеріали кримінального провадження, з якими прокуратура почала його знайомити...

Питання: навіщо залишати Медведчука під домашнім арештом, якщо ознайомлення зі справою відбувається не у нього вдома, а в спеціальному приміщенні ДБР, оснащеному двома стаціонарними відеокамерами, в присутності адвокатів, слідчого і двох оперативників, один з яких знімає на відео процес ознайомлення своєю відеокамерою? І як Медведчук зможе знищити 67 томів справи? Та й навіщо йому це, адже прокурори під час розслідування допустили так багато процесуальних порушень, що обвинувального вироку по ньому ніколи не буде.

Медведчук однозначно буде виправданий, а ЄСПЛ неминуче прийме рішення на його користь. Іншими словами, влада просто знущається. І навіть не над Медведчуком. Влада знущається над правосуддям і всім українським народом. Що ж, подивимося, яке рішення за клопотанням прокурора тепер прийме суд", - зазначив Кузьмін.

Нагадаємо, Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини. На початку серпня Європейський суд з прав людини відкрив провадження за позовом Віктора Медведчука до України про незаконне тримання опозиційного політика під домашнім арештом.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.