Кузьмін: Байден і Путін фактично підтвердили, що миру на Донбасі можна домогтися за допомогою плану Медведчука, якого влада намагається посадити у в'язницю

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін 112ua.tv

Президенти США і РФ фактично підтвердили, що домогтися миру на Донбасі можна лише за допомогою плану голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, якого влада намагається посадити у в'язницю. Про це в ефірі програми "Протистояння" на "Першому Незалежному" заявив нардеп від ОПЗЖ Ренат Кузьмін.

"Тобто фактично американська сторона після цього саміту (зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна, - ред.) вустами одного з високих чиновників Державного департаменту США говорить про те, що вирішення конфлікту на Донбасі можливе через політичну автономію. Іншими словами, нас повертають до мирного плану врегулювання конфлікту, який було запропоновано Віктором Медведчуком на виконання Мінських угод", - зазначив Кузьмін.

Він додав, що "Мінські угоди - це не просто документ, який підписаний десь у далекому селі невідомої області. Це документ, прийнятий Радою Безпеки ООН і який має обов'язкову силу, він обов'язковий до виконання".

"Ми повертаємося до необхідності виконання Мінських угод, подобається це комусь чи ні. І до мирного плану, запропонованого Віктором Медведчуком. І повертаючись до цього, наступним логічним питанням було б: "А що з Медведчуком?". Медведчук сидить під арештом. Той самий Медведчук, який запропонував мирний план, на підставі якого нинішня адміністрація президента США пропонує вирішувати конфлікт на Донбасі", - зазначив Кузьмін.

"Людина, що запропонувала мирний план, політик, який займався звільненням полонених або утримуваних осіб, людина, яка має можливість вести прямий діалог з президентом Російської Федерації, політик, який запропонував Парламентський вимір "нормандського формату", який зміг зацікавити парламентарів у Франції, парламентарів у Німеччині, парламентарів у Росії і об'єднати їхні загальні ідеї вирішення конфлікту Донбасі через парламентську роботу, - сьогодні опинився під домашнім арештом за абсолютно надуманим звинуваченням, політично вмотивованим звинуваченням, яке не витримує ніякої критики", - підсумував Кузьмін.

Нагадаємо, 16 червня відбулася зустріч президентів США і РФ. Володимир Путін заявив, що в ході переговорів з президентом Америки вони обидва виступили за виконання Мінських угод для врегулювання конфлікту на Донбасі. Пізніше президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив про повну підтримку територіальної цілісності України з боку США і прихильність Мінським угодам.

Раніше депутат Європейського парламенту Максиміліан Кра зазначав, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" є єдиним українським політиком, який виступає на боці Мінського мирного процесу, і очевидно, що український уряд - проти такого процесу. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського. За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.