Кушнір: Реакція на переслідування Медведчука й утиск свободи слова в Україні з боку Франції - це тільки початок

ОПЗЖ

Зеленський свято вірить, що після закриття ЗМІ та ізоляції Медведчука його рейтинги зростуть

Ситуація із закриттям телеканалів, електронних ЗМІ, утриманням під домашнім арештом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука стала предметом обговорення європейських політиків. І це перший крок до того, щоб відновити в Україні правосуддя і свободу слова. Про це заявила політолог Світлана Кушнір в ефірі телеканалу "Перший Незалежний", коментуючи інформацію про те, що після повернення з України французький сенатор Наталі Гуле подала запит міністру Європи та закордонних справ Франції про переслідування опозиції і незалежних ЗМІ в Україні.

Політолог підкреслила, що реакція на ситуацію в Україні з боку Франції – це тільки початок, оскільки незабаром повинна послідувати і реакція Німеччини.

"ЗМІ та експерти є дзеркалом, відображенням того, що відбувається, тому дійсно в Україні існує диктатура, напад на свободу слова. Через це європейські парламентарії привертають до цієї проблеми увагу", – сказала Кушнір.

Також вона зазначила, що Володимир Зеленський перебуває в повному невіданні, які наслідки мають його дії.

"Президенту кладуть на стіл "смачні", "теплі" рейтинги. Він вірить у те, що якщо закрили чотири телеканали, посадили Медведчука під домашній арешт, не дають опозиції нормально здійснювати свої повноваження, то тоді рейтинги у влади зростуть. А насправді, можна порекомендувати Президенту вийти до народу і послухати, що про нього говорять, чим живе країна, до чого прагнуть громадяни", – констатувала Світлана Кушнір.

Нагадаємо, 8 вересня секретар Сенату Франції, заступник голови Комітету із зовнішньої політики, член Парламентської асамблеї НАТО від Франції і член Міжпарламентського союзу Жоель Герріо, а також французький сенатор Наталі Гуле відвідали голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом. Ключовим питанням цієї зустрічі стала тема перешкоджання діяльності непідконтрольних владі ЗМІ, політичних репресій, незаконного кримінального переслідування інакодумців і опозиціонерів.

Спілкуючись з французькими сенаторами, Віктор Медведчук підкреслив, що тиск на нього особисто, партію "Опозиційна платформа – За життя" і телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK носив системний характер, був добре спланованим і організованим, оскільки був розпочатий Президентом України ще влітку 2019 року, коли Зеленський відкрито погрожував згаданим каналам і Віктору Медведчуку, кажучи, що "це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться".