Кулеба: Україна і Росія могли би мати добросусідські відносини

Фото з відкритих джерел

Наразі така перспектива знищена Москвою

Україна і Росія могли б мати добросусідські відносини, якби Москва визнала, що українці і росіяни - це окремі нації. Таку думку висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в коментарі Польському Інституту міжнародних відносин.

Дипломат вважає, що обидві держави мають самостійно вирішувати свою долю. "Я переконаний, що ми могли б мати добросусідські відносини з Росією. Але це вимагає від росіян визнати реальність, що росіяни і українці - це дві окремі, вільні нації, які живуть у своїх власних суверенних державах, самостійно вирішуючи свою долю, в тому числі вибір моделі розвитку і союзів", - сказав Кулеба.

При цьому він зазначив, що Росія не хоче цього визнавати і тому в 2014 році напала на Україну. Унаслідок цього загинули тисячі українців, а частина території нашої держави окупована Росією. Це призвело до знищення перспективи добросусідських відносин між народами.

Міністр згадав тезу президента РФ Володимира Путіна про те, що українці і росіяни - "одна нація". Ці слова Кулеба вважає імперською фантасмагорією Кремля. "Це націоналістична концепція XIX століття", - висловився Кулеба.

Новини за темою: Україна вимагає не визнавати результати російського перепису населення в Криму

Нагадаємо, не так давно Дмитро Кулеба заявив, що Україна не бачить сенсу в розірванні дипломатичних відносин із Росією. Тоді він сказав, що аби розглядати це питання, між відносинами країн повинно відбутися щось "мегакатастрофічне".