Кулеба прокоментував відео, яке оприлюднив екс-суддя Чаус

Він зазначив, що найголовніше протидіяти спробам Росії використати цю ситуацію проти України та Молдови

Микола Чаус

Міністерство закордонних справ України буде протидіяти спробам Росії використати ситуацію зі зникненням колишнього судді Миколи Чауса, щоб посварити Київ та Кишинів. Про це під час онлайн-брифінгу заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, коментуючи оприлюднений напередодні Чаусом відеозапис, пише "Європейська правда".

"Вчора була дуже детальна розмова з молдовським колегою, ми не могли не торкнутися питання судді Чауса. Візит співпав з оприлюдненням суддею відеозапису, який, як кажуть у кримінальному праві є нововиявленою обставиною, і потребує додаткового аналізу. Цей запис змінює картинку того, про що писали молдовські, а також і проросійські ЗМІ, які нав’язували трішки іншу точку зору на події", - сказав Кулеба.

Він зазначив, що найголовніше протидіяти спробам Росії використати цю ситуацію проти України та Молдови.

"Ми з молдовським міністром одностайні в тому, що ситуація з Чаусом не повинна бути використана третьою стороною, а саме РФ, щоб розварити Україну та Молдову. Саме на цьому, на протидії гібридним атакам з боку Росії ми будемо зосереджені", - додав міністр.

Нагадаємо, 17 травня зниклий у Молдові український екс-суддя Микола Чаус опублікував відео в соцмережі, де заявив, що планує повернутися в Україну і заперечив, що його викрали у 2021 році.

Адвокат і сім'я судді вважають, що слова Чауса недобровільні і його взяли в полон.

Нещодавно стало відомо про викрадення колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса. З 2016 року він перебував у столиці Молдови - Кишиневі, проте згодом зник. В Україні Чауса підозрюють у хабарництві та намагаються екстрадувати.

Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павло Войку повідомив, що підрозділам МВС Молдови вдалося встановити особи деяких організаторів викрадення Чауса. Одного з них затримали.

11 травня Кишинів повідомив про затримання підозрюваного у викраденні екс-судді.