КСУ вимагає від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького

Глава КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

У суді вважають, що президент порушив приписи кількох статтей Конституції

Конституційний суд України заявив, що суддя Олександр Тупицький продовжує виконувати свої обов'язки, а президент Володимир Зеленський повинен негайно скасувати указ про відсторонення очільника КСУ. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що Зеленський, усунувши Тупицького, нібито перевищив свої президентські повноваження і порушив 8 статтей Конституції України. Тому з конституційно-правової точки указ очільника держави "є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його  конституційних повноважень, суперечить конституційним засадам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності Конституційного суду України, посягає на конституційно-правовий статус судді Конституційного суду України", – написали в пресслужбі.

Водночас у КСУ заявили про втручання в діяльність судді й перешкоду виконанню ним своїх службових обов'язків, що має призвести до юридичної відповідальності.

"Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України О. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції України та Закону України "Про Конституційний суд України", а президент України – негайно скасувати свій Указ 607/2020 від 29 грудня 2020 року", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Конституційна криза: Чому Зеленський відсторонив Тупицького з посади судді та чи законне це рішення

Нагадаємо, вчора, 29 грудня, президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.