Крім Медведчука, в Україні немає нікого, у кого є сміливість відкрито виступати проти нинішнього політичного режиму, - політолог

PNK

Крім голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в Україні немає нікого, у кого є сміливість відкрито виступати проти нинішнього політичного режиму. Про це заявив політолог Сергій Міхєєв.

"Що стосується Медведчука, тут важлива принципова, системна річ: Медведчуку фактично ставлять у провину спробу сказати, що з Росією можуть бути нормальні відносини. Нормальні відносини з Росією неможливі ні за яких умов, якщо ви робите щось, щоб ці відносини встановити-все, ви вже ворог української держави. Це і є діагноз щодо українських нацистів", - зазначив він.

Міхєєв підкреслив, що Медведчуку закидають його сміливість, щось говорити поперек нинішнього політичного режиму.

"Це абсурдно на тлі того, що всім вселяють: "в Україні демократія". Адже той же Медведчук не агітує за умовне об'єднання з Росією, або за те, щоб Росії віддати половину України. Більш того, він всім говорить, що Крим український і дотримується цієї позиції, але навіть все це не рятує. Я до нього і його політичної позиції ставлюся дуже стримано, на мій погляд, він частина тієї системи, яка допустила події 2014 року. Але зараз вийшло так, що дійсно більше немає нікого на українській політичній сцені, хто має сміливість, перебуваючи в Україні, говорити щось проти чудового, "демократичного" режиму, який там встановили за допомогою американців і європейців. Більше нікого немає, він і його і партія, і все. Зеленський на нього ополчився, стверджуючи, що бореться з олігархами, але там реальні цілі – політичні", – додав політитолог.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.