Кравчук назвав умову повернення української делегації ТКГ до Мінська

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Для цього необхідні нові президентські вибори в Білорусі

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що перемовини в Мінську не можуть тривати, поки в Білорусі керує Олександр Лукашенко. Про це він повідомив в інтерв'ю одному з YouTube-каналів.

За словами Кравчука, для збереження Мінська як майданчика для перемовин у Білорусі мають відбутися нові президентські вибори. "Якщо пройдуть додаткові вибори, виберуть нового президента, то будь ласка", - висловився Кравчук щодо можливості повернення до перемовин у білоруській столиці.

Водночас він зазначив, що наразі переговори не можуть відбуватися в Білорусі. "Українська делегація в Мінськ не поїде. За будь-яких обставин. Ну не можна, аби країна, де самопроголошений президент застосовує диктаторські репресивні методи управління... Країна не може в даній ситуації бути майданчиком", - пояснив Кравчук.

Нагадаємо, нещодавно Леонід Кравчук заявив, що вважає доцільним перенесення переговорів по Донбасу до Швейцарії або Фінляндії. Тоді він додав, що режим Олександра Лукашенка не залишає можливим продовження переговорів у Білорусі.

Новини за темою: Майданчик Тристоронньої контактної групи перенесуть із Мінська, - Данілов

Згодом посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що Польща готова стати новим майданчиком для переговорів Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. При цьому він розповів, що не має інформації, чи розглядається Варшава як місце для перенесення роботи ТКГ.