Країни ЄС звернулися до Єврокомісії із закликом прискорити зміну політики щодо захисту зовнішніх кордонів

фото з відкритих джерел

Відповідний лист підписали 12 глав МЗС країн Євросоюзу

Міністри внутрішніх справ країн Європейського союзу зі спільним листом звернулися до Єврокомісії, в якому міститься заклик прискорити зміни в сферах захисту зовнішніх кордонів і міграції. Про це з посиланням на портал Delfi повідомляє "Європейська правда".

У листі, ініційованому міністром внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, наголошується на необхідності посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС, запобігання зловживанням системою надання притулку в ЄС з боку недемократичних режимів і виділення коштів ЄС на будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

Також лист підписали міністри Австрії, Болгарії, Чехії, Данії, Естонії, Греції, Кіпру, Латвії, Польщі, Словаччини та Угорщини.

"Ми стикаємося з феноменальною гібридною атакою, організованою білоруським режимом, але ця криза ще раз показала, що ми можемо об'єднатися в пошуку ефективних рішень. З самого початку міграційної кризи ми отримали від країн Євросоюзу всіляку допомогу - експертну, фінансову та гуманітарну. Я вірю, що разом ми знайдемо швидкі політичні рішення, яких від нас чекають народ Литви і жителі всієї Європи ", - заявила Білотайте.

У листі міністри привітали рішення Європейської комісії розглянути питання про зміцнення правової бази ЄС і включення в план дій оперативних, правових, дипломатичних та фінансових заходів по реагуванню на нелегальну міграцію і її запобігання.

Новини за темою: Упродовж доби на кордоні з Україною затримали 14 нелегальних мігрантів

Міністри також підкреслюють необхідність швидких і конкретних рішень на рівні ЄС для боротьби з нелегальною міграцією та іншими гібридними погрозами.

За їх словами, для забезпечення цілісності та ефективного функціонування Шенгенської зони всі зовнішні кордони ЄС повинні бути захищені на максимальному рівні. Тому в Шенгенському прикордонному кодексі необхідно встановити чіткі правила дій, які країни можуть зробити в разі нелегальної міграції та інших гібридних загроз.

У листі також згадується необхідність "додаткового і адекватного фінансування з бюджету ЄС" для зведення огорожі.

У ньому також говориться, що слід розглянути питання про подальшу розробку загальних стандартів прикордонного контролю ЄС і, зокрема, спостереження за зовнішніми кордонами.

Раніше повідомлялося, що представництво Євросоюзу в Білорусі заявило демарш Міністерству закордонних справ країни через незаконні перетини кордону. ЄС закликав владу Білорусі припинити використання мігрантів у політичних цілях.