Країни ЄС повинні прагнути до єдиної позиції у відносинах з РФ, - Боррель

Фото з відкритих джерел

На його думку, Росія уникає ведення переговорів з ЄС

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у вівторок закликав країни союзу до єдності у відносинах з Росією. Про це він заявив на сесії Європарламенту, пише "Інтерфакс-Україна".

"Наша єдність має бути нашим найбільшим активом у відносинах з Росією, тому що очевидно, що Росія хоче посіяти серед нас розбрат", - сказав Боррель.

На його думку, Росія уникає ведення переговорів з ЄС і вважає за краще замість цього говорити з окремими європейськими країнами.

"Нам потрібно намагатися бути єдиними в тому, що стосується відносин з Росією. І, повірте мені, це не завжди просто", - додав дипломат.

Боррель констатував, що Росія залишається великим гравцем на міжнародній арені - і "нікуди не зникне". Тому, за його словами, Євросоюз повинен прагнути до більш стабільних і менш конфліктних відносин з Москвою.

"Росія не зникне, вона буде тут, тож ми повинні знайти шлях, який допоможе нам змінити поточну динаміку, і домогтися менш конфліктних, більш передбачуваних і стабільних відносин", - сказав глава європейської дипломатії.

Він додав, що одним із завдань ЄС залишиться захист "таких людей, як Навальний, і тих, хто його підтримує", і закликав Європарламент не забувати про це.

Боррель виступив із заявою щодо Росії на сесії Європарламенту, присвяченій доповіді про відносини з РФ колишнього прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубіліса.

Раніше глава дипломатії заявив, що ЄС нічого не залишається, як вести переговори з новими керівниками Афганістану щодо руху "Талібан".

Нагадаємо, що Рада ЄС затвердила продовження персональних санкцій, введених проти Росії за агресію проти України.