Країни G7 назвали умову визнання легітимності влади талібів в Афганістані

Слово і Діло

У своїй спільній заяві вони звернулися до радикального руху "Талібан"

Лідери Великої сімки (G7) на віртуальній зустрічі обговорили сьогодні, 24 серпня, ситуацію в Афганістані. Про це йдеться в заяві, яку опублікував уряд Британії.

У своїй спільній заяві за результатами зустрічі вони звернулися до радикального руху "Талібан", який встановив свою владу в Афганістані.

Лідери США, Німеччини, Франції, Італії, Японії, Британії, Канади та Європейського Союзу підтвердили свою підтримку народу Афганістану і намір підтримати афганських біженців, а також закликали партнерів Афганістану підтримати зусилля спрямовані на регіональну стабільність.

"У рамках цього нашим першочерговим завданням є забезпечення безпечної евакуації наших громадян і тих афганців, які співпрацювали з нами і допомагали нам протягом останніх двадцяти років, а також забезпечити безпечних вихід з Афганістану", - йдеться в заяві.

Велика сімка також пригрозила "Талібану" відповідальністю за порушення зобов'язань з протидії тероризму, порушення прав людини, зокрема жінок і меншин.

"Легітимність майбутнього уряду (Афганістану - ред.) буде залежати від підходу, який він буде вживати для виконання своїх міжнародних зобов'язань і зобов'язань щодо забезпечення стабільності в Афганістані", - наголошується в заяві G7.

Новини за темою: Остання провінція Афганістану планує здатися талібам

Нагадаємо, що 15 серпня радикальний ісламістський рух "Талібан" захопив столицю Афганістану - Кабул. Уряд Афганістану погодився передати владу мирним шляхом. У той же час жителі Кабула почали масово залишати місто.