Космодром - це перспективно, коли є гроші, і ми не підходимо територіально, - Молчанов

pnk.tv

Україна не підходить для будівництва космодрому, і одна з причин - географічне положення, каже експерт

Будівництво космодрому в Україні - це утопія. Для цього необхідно належне географічне положення і дуже багато грошей.

Так політичний експерт Кирило Молчанов в ефірі ток-шоу "Великий день" на телеканалі "Перший Незалежний" прокоментував заяву керівника Державного космічного агентства Володимира Тафтая про будівництво космодрому в Україні.

"Я взагалі не розумію, навіщо нам якийсь космодром, це все якась утопія. По-перше, де вони його будуватимуть? По-друге, з точки зору географічних даних, ми не на тій широті знаходимося, щоб космодроми будувати. Вони мають бути всі ближче до екватора для більш успішних польотів. Мені здається, автор цього опусу сам не вірить у перспективи цього процесу, а 15 мільярдів їм вистачить тільки на презентації, на якісь слайди, як воно все колись виглядатиме. Для цього потрібно мільярди доларів", - сказав експерт.

Новини за темою: Юрій Бойко: Влада зобов'язана повернути Україні славу космічної держави

Також Молчанов стверджує, що загалом будівництво космодрому і подальша його робота - це перспективно. Але  за умови нормальної економічної ситуації в країні.

"Взагалі якщо не брати до уваги нинішню економічну ситуацію в Україні, то все, що пов'язане з наукомістким виробництвом, - це все перспективно, дійсно, можливість створювати продукт із доданою вартістю. Це одне місце в космічній сфері відразу б дало 15 суміжних місць, недарма цим займається Ілон Маск та інші мільярдери", - додав політичний експерт.

Як відомо, Україна планує побудувати свій космодром і вступити до Європейського космічного агентства. Про це заявив керівник Державного космічного агентства Володимир Тафтай. 

Нагадаємо, раніше ПН писав, як космічна галузь може врятувати Україну.