Конституційний суд продовжить розгляд справи про порушення Зеленським карантину

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Це подання перебуває на розгляді КСУ з вересня 2020 року

Цього тижня Конституційний суд України розгляне справу про офіційне тлумачення частини 1 статті 105 Конституції про можливість притягнення президента Зеленського до адміністративної відповідальності. Глава держави порушив карантин при відвідуванні кафе. Про це у своєму Telegram повідомила представник Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря.

"Цього тижня Конституційний суд продовжить розгляд за конституційним поданням Верховного суду... щодо питання про можливість притягнення президента до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання ним повноважень", - ідеться в повідомленні.

Це подання перебуває на розгляді КСУ з вересня 2020 року.

Крім того, суд за конституційним поданням народних депутатів продовжить розгляд відповідності Основному закону постанови Кабінету міністрів, якою було запроваджено так званий карантин вихідного дня.

"Це конституційне подання надійшло до КСУ в листопаді 2020 року і з того часу залишається нерозглянутим, хоча "карантин вихідного дня" вже втратив чинність", - додала нардеп.

Нагадаємо, 3 червня 2020 року під час робочої поїздки до Хмельницького Зеленський у складі делегації відвідав одне з місцевих кафе, де випив кави. На той час закладам було заборонено приймати відвідувачів.