Конституційний суд почав перевіряти указ Зеленського про звільнення Тупицького

Олександр Тупицький Фото з відкритих джерел

Сьогодні відбулося засідання Другої колегії суддів Другого сенату КСУ, на якому формували порядок денний Суду

Конституційний Суд України почав розглядати відповідність Конституції указів Володимира Зеленського про відсторонення від посади та звільнення голови КСУ Олександра Тупицького. Про це повідомляється на Facebook-сторінці КСУ.

Повідомляється, що 19 жовтня відбулося засідання Другої колегії суддів Другого сенату КСУ, на якому формували порядок денний Суду. Зокрема, суд повинен розглянути укази Зеленського №607/2020 від 29 грудня 2020 року та №79/2021 від 26 лютого 2021 року, які тимчасово відстороняли Тупицького від роботи, та указ №124/2021 від 27 березня 2021 року, який скасував указ Віктора Януковича про призначення Тупицького на посаду судді КСУ.

Зазначається, що провадження відкрили за конституційним зверненням 49 народних депутатів. Провадження розглядатиме Велика палата Суду, головою якої формально є сам Тупицький.

Новини за темою: Голова КСУ Тупицький не прийшов на допит: Генпрокуратура звернулась до Зеленського

Нагадаємо, в грудні 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про тимчасове відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ. Тупицького підозрюють у введенні суду в оману і примушуванні свідка до відмови від надання свідчень. Обвинувальний акт у цій справі в травні передали до суду.